Dolina Małej Panwi (szlak żółty, niebieski, czerwony)

Sprawdzone i polecane trasy rowerowe

Dolina Małej Panwi (szlak żółty, niebieski, czerwony)

Postprzez Mirek » 13 kwi 2015, o 17:01

Dolina Małej Panwi - wyłącznie szlakami (żółty, niebieski, czerwony)

Trasa zaplanowana dość szybko w oparciu o mapy w internecie i prowadzi wyłączenie oznakowanymi szlakami rowerowymi. Jest to szlak dość popularny, dobrze opisany i z fotografowany, dużo o nim w necie.

Start z Opola o 8.40, kierunek Lędziny, Suchy Bór, tu dołączamy już do żółtego szlaku i w teorii zapominamy o mapach :) w praktyce trzeba mniej więcej pamiętać który szlak łączy się z kolejnym i w jakiej miejscowości ;)

Od początku wiedziałem, że dzień ma słaby i taki był do końca, więc pierwsze tankowanie zaliczyłem już w Krzyżowej Dolinie, w większości szlak wyglądał tak:

Obrazek Obrazek

Obrazek

a mógł tak, ale to tylko minąłem :
Obrazek

od miejscowości Spórok żółty łączy się z niebieskimi i tak lecimy już niebieskim w stronę zawadzkiego. Nawet ładnie wieże tak umalowali :)

Obrazek

Tak śmigałem przez 2h, żeby w końcu ujrzeć Mała Panew, widok lepszy w rzeczywistości niż na fotce:

Obrazek
Obrazek

Od początku ujrzenia Małej Panwi, mamy nowy asfalt, można przycisnąć :D

Obrazek

Na szlakach jest dość dużo rożnych miejsc odpoczynku jak ten:

Obrazek

Natrafiłem też na coś takiego "kto zobaczy w lesie dzika niech na drzewo szybko zmyka", co przy jeździe w pojedynkę trochę zastanawia :)

Obrazek

Za tą ciekawa budowlą przekraczamy rzekę

Obrazek

Takim o to fajnym mostkiem

Obrazek

Mamy kolejną miejscówkę na grilla, jak ktoś był już na spływie kajakowym to wie o co chodzi, bo jest to mniej więcej środek spływu najpopularniejszej trasy. Poza tym polecam również wybrać się na spływ :D.

Obrazek

Najbardziej chyba zaciekawiła mnie ta miejscówka zbiornik retencyjny "Rogolowiec"

Obrazek Obrazek
Obrazek
Rewelacja na grila
Obrazek

jednak, aby do niej dojechać niebieskim szlakiem, który od dużego parkingu przed samym rondem w zawadzkim robi się słabo przejezdny, szczególnie na wypad z rodzinką i wygląda tak:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Na rzecze jest też dość sporo przystani kajakowych, szlak prowadził przez ten, na inne trzeba odbijać.

Obrazek

Ostatnia bułka i uzupełnienie płynów w Krasiejowie i nadal czerwonym szlakiem przez Ozimek, Turawę -J.Średnie i standardowo przez Niwki do Opola .

Obrazek

Podsumowanie:

Trasa niestety do najprzyjemniejszych nie należny, szczególnie, że zimowy wyrąb lasu bez zimy, zajechał dość sporo ścieżek :/ Szczególnie nie polecam szlaku niebieskiego od parkingu przed Zawadzkim, do zbiornika "Rogolowiec", do niego prowadzi dobra utwardzona droga, jednak nie wiem gdzie się zaczyna. Trasa jest dość dobrze oznakowana jednak czasem trzeba było trochę poszukać oznakowania. Nie ma też szczególnie, dużo sklepów po drodze lepiej korzystać z tych co się mija, a w niedziele i te mogą być zamknięte. Opis krótki, bo tak na prawdę można było by pisać i pisać ;) Kończąc już jak tak oglądam teraz fotki to jestem bardziej zadowolony niż wcześniej ;) Polecam !

-Cała trasa to około 105Km, zajęła mi około 5:20h i w tym czasie wchłonąłem:
- 2 bułki
- 2 banany
- 1 Baton
- około 4L płynów, pale jak smok :DD



Cała galeria
Kod: Zaznacz cały
https://plus.google.com/photos/105188520226345663719/albums/6137120614643393793


Ślad GPS:
Kod: Zaznacz cały
http://app.endomondo.com/workouts/501078174/17676020
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Dolina Małej Panwi (szlak żółty, niebieski, czerwony)

Postprzez muszyniak » 13 kwi 2015, o 20:56

Mirek, wiem że to odbiega od tematu, ale fajne miejscówki na pstrąga lub lipienia, podobno zarybili.

Wracając do tematu- niezła traska, gratuluje. pomyślę nad wykorzystaniem śladu GPS
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: Dolina Małej Panwi (szlak żółty, niebieski, czerwony)

Postprzez muszyniak » 13 kwi 2015, o 21:34

Wiem że mogę być upierdliwy :-), ale tak zastanawiam się, czy jest możliwość wgrania tego śladu GPS do mojego profilu endomondo, abym mógł podążyć Twą trasą, wiem że tak, ale musiałbyś z tego treningu stworzyć swoją trasę i wówczas jest to możliwe, lub zapisać ten trening w formacie plików .gpx, .tcx. i .fit i go przesłać. Pozdrawiam i nie naciskam :-) to tylko taka skromna prośba.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: Dolina Małej Panwi (szlak żółty, niebieski, czerwony)

Postprzez muszyniak » 13 kwi 2015, o 21:40

Sprawdzałem, wychodzi na to że z tego treningu musiałbyś stworzyć trasę i ją udostępnić :-(
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: Dolina Małej Panwi (szlak żółty, niebieski, czerwony)

Postprzez Mirek » 14 kwi 2015, o 09:11

muszyniak napisał(a): fajne miejscówki na pstrąga lub lipienia, podobno zarybili.
muszyniak napisał(a):Sprawdzałem, wychodzi na to że z tego treningu musiałbyś stworzyć trasę i ją udostępnić :-(


Ok, mówisz masz, szukaj nazwy "Dolina_Małej_Panwi" chyba, że ten link zadziała.

Kod: Zaznacz cały
https://www.endomondo.com/routes/502801299


W sumie to się tym nie bawiłem jeszcze ale powinno być ok.

muszyniak napisał(a):jest możliwość wgrania tego śladu GPS do mojego profilu endomondo


Jeśli chcesz to załączę również ślad do pobrania.

muszyniak napisał(a):ale fajne miejscówki na pstrąga lub lipienia, podobno zarybili.


Rozumiem, że myślisz o Małej Panwi ? ja akurat to pstrągi to tylko na hodowlanych, raz na muchę łapałem ale też hodowlany.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Dolina Małej Panwi (szlak żółty, niebieski, czerwony)

Postprzez Blue Jack » 14 kwi 2015, o 11:26

Widoczki znajome. ;)
Bywałem w tych miejscach, chociaż nigdy nie jechałem trzymając się kurczowo szlaków.
Najprzyjemniejszy jest fragment asfaltowa ścieżka z Zawadzkiego w okolicy leśnictwa do Staniszcz wzdłuż Małej Panwi, gdzie obowiązkowo trzeba odbić do Dworku Myśliwskiego, w którym obecnie znajduje się ośrodek Caritas, dla młodzieży z psychicznym problemem zdrowotnym. Za ośrodkiem, jest ten ciekawy mostek - kładka przez Małą Panew. W dalszej części bliżej Staniszcz w lesie stoi stary betonowy bunkier, jakaś pozostałość po linii obronnej z "zamierzchłych" czasów. Podobny widziałem jadąc z Ozimka do Krasiejowa w lasu niedaleko cmentarza w Krasiejowie. Chyba pobliski gospodarz zrobił sobie z niego piwniczkę. ;)
Jeździłem dość często w tych rejonach, jest tam dużo ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Dobrze mieć mapę turystyczna tego rejonu, którą wydał Związek Gmin Dolna Mała Panew i ruszyć w trasę w te rejony.
Zapewniam, że kto raz tam się zapędzi, będzie zauroczony tą krainą. ;)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Avatar użytkownika
Blue Jack
Początkujący pisarz
 
Posty: 304
Dołączył(a): 13 lis 2014, o 23:49
Wiek: 71
Lokalizacja: Opole
Bike: BiRiA Pro Sport 2
Przejechałem (km): 1905

Re: Dolina Małej Panwi (szlak żółty, niebieski, czerwony)

Postprzez muszyniak » 14 kwi 2015, o 21:19

Zachęcająca zapowiedź Blue Jacka-warto skorzystać-dzięki.
Dzięki Mirek za tą trasę, będę w pobliżu to skorzystam, gdyż endomondo(tak czytałem) wgrywa tylko trasy w pobliżu których się znajduje. Ale jak się uda napiszę. Ale zdjęcia oddają klimat tego terenu.
Teraz tylko poświęcić trzeba jakąś ofiarę bogom na poczet pogody weekendowej. Ostatnio sprawdzałem, MA NIE PADAĆ!!!
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: Dolina Małej Panwi (szlak żółty, niebieski, czerwony)

Postprzez Blue Jack » 20 kwi 2015, o 11:34

]Pokręciłem się w tych rejonach w dniu wczorajszym, tzn. 19 kwietnia 2015. ;-) robiąc trasę z Opola do Dobrodzienia i przez Zawadzkie, Staniszcze Wielkie i Małe, Krasiejów wróciłem do Opola. Oczywiście korzystałem też i z tytułowych szlaków. Poniżej parę ciekawszych fotek dokumentujących ciekawsze, moim zdaniem, obrazy jakie można napotkać poruszając się szlakiem niebieskim między Zawadzkiem a Staniszcze Wielkie wzdłuż brzegu rzeki Mała Panew.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Więcej grzechów nie pamiętam.
Avatar użytkownika
Blue Jack
Początkujący pisarz
 
Posty: 304
Dołączył(a): 13 lis 2014, o 23:49
Wiek: 71
Lokalizacja: Opole
Bike: BiRiA Pro Sport 2
Przejechałem (km): 1905

Re: Dolina Małej Panwi (szlak żółty, niebieski, czerwony)

Postprzez Mirek » 21 kwi 2015, o 07:41

Blue Jack napisał(a):Pokręciłem się w tych rejonach w dniu wczorajszym


całkiem nie zła trasa ci wyszła w sumie 115Km, jak wynika z dziennika :) teraz trzeba przerobić ją dalej w stronę krupskiego młynu ;) ale to ja sobie zostawię to na cieplejsze dni.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0


Powrót do Trasy rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości