Opole – Bałtyk 4 dni ( 500km)

Nasze dalekie i nie dalekie wyprawy - planowane i zakończone

Opole – Bałtyk 4 dni ( 500km)

Postprzez Mirek » 24 mar 2015, o 12:04

Witam,
Kiedyś trzeba to zrobić … przyszedł czas na pierwsza kilkudniową wyprawę, padło na razie na Polskie morze, bo u nas, można się dogadać i bez mapy można trafić, raczej tanio, no i wrócić można szybko.
Więc tak:

Kiedy :
maj ,czerwiec ( najlepiej przed sezonem)

Gdzie:
Kołobrzeg ( a tak naprawdę kwestia dogadania, byle na pociąg blisko)

Na ile:
Około 4 dni,, np.: wyjazd w piątek po południu po urwaniu z pracy, w poniedziałek powrót pociągiem.

Dystans:
Około 500km

Noclegi:
Nie namiot, tanie noclegi, agroturystyka, kwatery prywatne, wszystko co ma dach, wyrko i WC

Dla kogo:
Dla wszystkich *

Logistyka:
Kwestia logistyki i komunikacji, to ze swojej strony mogę zaoferować. Np.: Znajomego w domu, z komputerem, kto będzie w stanie nam w przypadku zmian wyszukać nocleg itp. Dodatkowo na całej trasie dostęp do Internetu( Hotspot- mam duży limit) i nawigację w telefonie.

Opis.
Plan mam taki aby nie tracić za dużo urlopu, to wziąć tylko wolny poniedziałek, bo już tylko 4 dni do następnego weekendu, a nie cały tydzień zrypany w robocie. Wyjazd w piątek po popołudniu po urwaniu się z pracy, jedziemy do wieczora i tak kolejne dni. Nad morzem wciągamy rybę z frytkami , piwko, krioterapia i wracamy w poniedziałek pociągiem.

* teraz gwiazdka, dystans dzienny określam na około 170 +/- 30

Więc tak, aby do końca nie było dziko, to miło było by się zapoznać i zrobić wcześniej wspólnie trasę np.: Opole – Kopa. W tym czasie można było by obgadać również szczegóły.

Zapraszam wszystkich chętnych lub chętnego wtedy ustalimy szczegóły co do trasy i terminu. Mile widziane komentarze i wskazówki.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Opole – Bałtyk 4 dni ( 500km)

Postprzez KoJoT » 25 mar 2015, o 01:29

Piszę się na to :D
Avatar użytkownika
KoJoT
Czytelnik
 
Posty: 14
Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 17:43
Wiek: 31
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross Hexagon V6

Re: Opole – Bałtyk 4 dni ( 500km)

Postprzez Mirek » 26 mar 2015, o 08:43

KoJoT napisał(a):Piszę się na to :D


to jest już nas dwóch :) i jak dobrze zasugerowałeś można w ramach treningu przejechać pierwsze np. 100km, zawsze to już będzie łatwiej zaplanować ten pierwszy dzień.

Ja dodatkowo myślałem jak logistycznie rozwiązać kwestie spania, a dokładniej po jakich odległościach, zaczynać się rozglądać już teraz po internecie, żeby mieć mniej więcej rozeznanie np.:

-1 dzień po około 100km zacząć szukać czegoś w promieniu 30km i kolejny za 30km, myślę, że jak będzie łapał kryzys lub brak czasu to się jakoś dokręci te 30.

- 2 i 3 dzień, będziemy kręcić od rana to i więcej nakręcimy, czyli zaczniemy pewnie po 150, robić plan co 30km .

Kurde chyba trzeba sobie to rozpisać :krejzol:
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Opole – Bałtyk 4 dni ( 500km)

Postprzez Blue Jack » 26 mar 2015, o 13:58

Nie piszę się na to, ale mogę organizatorowi conieco podpowiedzieć.

To -
Kurde chyba trzeba sobie to rozpisać :krejzol:

... nie tylko w takich krótkich wyprawach jest kwestią kluczową. :D.

Jeśli masz już określony cel tej wyprawy, to nie trudno już wyznaczyć trasę z podziałem na etapy z uwzględnieniem miejsc noclegowych, które z łatwością znajdziesz w internecie z opisem standardu, ceną za nocleg i możliwością kontaktu. Możesz zatem zadzwonić po informacje i złożyć ewentualną rezerwację noclegów gdy ustalisz też i konkretny termin wyjazdu oraz ilość uczestników. Będziesz miał z głowy problem szukania noclegów w czasie jazdy. Chociaż... jakieś "wyjścia awaryjne" na wszelki wypadek należy wziąć pod uwagę, ;-) czyli jakieś noclegi alternatywne, gdy coś się z zaplanowanym sypnie.

Z tego co do tej pory na temat tej wyprawy piszesz, to stawiasz sobie tylko za cel dotarcie na miejsce w określonym czasie zatrzymując się tylko na noclegi i... powrót. Czy planujesz coś więcej? Np. jakieś zwiedzanie, obejrzenie ciekawych miejsc, bądź obiektów napotkanych po drodze? Zawsze jak człek wyrwie się ze swego gniazda, to nowe nieznane miejsca budzą ciekawość. Przynajmniej ja tak mam...
Fakt, że narzucony dystans i czas na jego pokonanie nie daje dużego marginesu na inne atrakcje i rzeczywiście może na nie nie starczyć czasu... i sił, ;) zatem traktuj ten mój wpis jako moją luźną niezobowiązującą uwagę i rób swoje.
Więcej grzechów nie pamiętam.
Avatar użytkownika
Blue Jack
Początkujący pisarz
 
Posty: 304
Dołączył(a): 13 lis 2014, o 23:49
Wiek: 71
Lokalizacja: Opole
Bike: BiRiA Pro Sport 2
Przejechałem (km): 1905

Re: Opole – Bałtyk 4 dni ( 500km)

Postprzez misiek » 27 mar 2015, o 12:28

Ja podobnie jak Jack wolałbym jeszcze coś zobaczyć, jak dla mnie to za szybkie tempo, w ogóle nie lubię długich tras ale gdyby co odcinek była możliwość coś zobaczyć, zjeść, wypić i zanocować (tak na spokojnie) to tak, moi znajomi w zeszłym roku zrobili dokładnie taki sam rajd jak planujesz, fajnie i gładko im to poszło.
Ale z chęcią będę śledził wyprawę. :-)
:-)
Avatar użytkownika
misiek
Początkujący pisarz
 
Posty: 343
Dołączył(a): 12 wrz 2014, o 12:16
Wiek: 43
Lokalizacja: :-)
Bike: b'Twin
Przejechałem (km): 0

Re: Opole – Bałtyk 4 dni ( 500km)

Postprzez Mirek » 13 kwi 2015, o 17:20

Niestety zawieszam przygotowania do wypadu, w skrócie sprawy różne. Przypuszczalnie start dopiero w przyszłym roku :/
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Opole – Bałtyk 4 dni ( 500km)

Postprzez Mirek » 8 sty 2016, o 12:54

Temat ponownie rodzi się już w mojej głowie, mam już wstępnego kompana do tej wyprawy, bardzo doświadczonego w tego typu wyprawach. forma wyprawy może już być bardziej przyjazna. Padła propozycja aby kierować się w środek :) z mojej strony na miejscowość "Gąski". Jednak opracujemy 2 wersje, a dokładniej ja swoją z użyciem googla i znajomy odgrzebie gdzieś swoje zapiski.
Termin jak poprzednio w okolicach maja, puki co trudny do ustalenia. Na razie skupie się na kompletowaniu wyposażenia i planowaniu trasy.

Jednak jeśli ktoś chciałby dołączyć, to zapraszamy. Im szybciej tym więcej szczegółów uda się razem dograć.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Opole – Bałtyk 4 dni ( 500km)

Postprzez rowerowymateusz » 16 sty 2016, o 08:25

mysle że fajny opis takiej wyprawy może pomoże ci w opracowaniu trasy http://zdalekaodszosy.pl/2014/11/16/wzdluz-wybrzeza/
rowerowymateusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 sty 2016, o 08:20
Wiek: 17
Lokalizacja: opole
Bike: author
Przejechałem (km): 5000

Re: Opole – Bałtyk 4 dni ( 500km)

Postprzez dadales » 27 sty 2016, o 01:05

Jak coś to jestem wstępnie zainteresowany
dadales
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 sty 2016, o 01:02
Wiek: 20
Lokalizacja: Opole
Bike:

Re: Opole – Bałtyk 4 dni ( 500km)

Postprzez Mirek » 27 sty 2016, o 12:51

rowerowymateusz napisał(a):mysle że fajny opis takiej wyprawy może pomoże ci w opracowaniu trasy http://zdalekaodszosy.pl/2014/11/16/wzdluz-wybrzeza/


Fajna wyprawa :) mam nadziej, że i ta taka będzie ;)

dadales napisał(a):Jak coś to jestem wstępnie zainteresowany


Super! będę informował na bieżąco o przygotowaniach. Aktualnie rozpracowuję trasę, jednak mega by się przydała mapa do odcinkowego planowania trasy oraz taka która potrafi zaznaczyć/narysować okrąg o wskazanym promieniu(np.20km) od zaznaczonego punktu, bardzo by to ułatwiło szukanie noclegów w danym obszarze.
Dodatkowo nie wiem czy drukować po porostu mapki, czy wrzuć do tabeli wszystkie mijane miejscowości i jechać według niej( na wypadek gdyby GPS nawalił)
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Następna strona

Powrót do Wyprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron