Opole->Anka->Opole

Sprawdzone i polecane trasy rowerowe

Opole->Anka->Opole

Postprzez Mirek » 8 wrz 2014, o 18:41

Witam,

Nie mogło być inaczej jak na pierwszy post musiała pójść trasa Opole -> Góra Świętej Anny. Trasa łatwa, przyjemna i polecana.

Start Opole "ZWM" kieruje się na działki na częstochowskiej, Lędziny, na końcu Suchego boru wjeżdżamy w 2 od lewej ścieżkę do lasu prosto do Falmirowic. Następnie do drogi krajowej "45" dajemy w prawo i odrazu w lewo do lasu w kierunku Kosorowic, mijamy boisko i cały czas prosto aż do kamienia śląskiego. Od kamienia prowadzi nas już niebieski szlak, aż do Siedlec, Sprzęcice, następnie do drogi "409" tu niestety zbaczamy z niebieskiego i lecę kolejną w prawo w aleje "czereśniowa/wiśniowa?". Dojeżdżamy do Ligoty Górnej, Wysoka i jesteśmy. Trasa około 80km. Mój czas 3:30h

link do trasy Endomodno.
http://app.endomondo.com/workouts/388441324/17676020



Forum rowerowe opole
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Opole->Anka->Opole

Postprzez Mirek » 14 wrz 2014, o 18:01

Witam,

Dzisiaj ponownie Góra Świętej Anny ale podjazd od strony Gogolina, w sumie 92 Km. Link do trasy.

http://app.endomondo.com/workouts/408126288/17676020
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Opole->Anka->Opole

Postprzez Mirek » 15 mar 2015, o 21:26

Zimowa,mokra i błotnista Ania :DD

Opole -> Góra Świętej Anny

Końcówka tygodnia nie było różowa klika dni deszczu i temp. koło 5 stopni ale w niedziele deszcz miał już nie padać i temperatura około 10. Plan był taki aby jeszcze zimą zaliczyć ta górkę. Rano pogoda nadal była kiepska ale miało się wypogodzić, ruszyłem około 10 standardowa drogą na Lędziny, Suchy Bór, Falmirowice i tu pierwsza niespodzianka w postaci szarego jakby piachu albo jakiegoś odpadu poprodukcyjnego.

Obrazek

taki stan ciągnął się aż do Kosorowic, w miejscach gdzie nie rozjeździł tego ciężki sprzęt jechało się super, gładko jak po stole i zero wody, można było się nie źle rozpędzić. Wszystko było by fajnie, aż do momentu, gdzie było widać jakieś zamieszanie, rozjeżdżone nierówności na drodze. W tym momencie było już za późno, bo leciałem już przez kierownice :DD niestety nie było telemarku, bo nogi zaplatały się w rowerze. Miejsce lądowania.

Obrazek

Śmiałem się tym bardziej, jak odkryłem, ze nie byłem tu pierwszym lotnikiem :DD ten pierwszy sądząc po śladach miał chyba gorzej bo wylądował poza drogą. Tu przestroga, bo ta droga tylko wygląda na twardą :/ Za Kosorowicami wyszło ładne słoneczko i pojawił się dość silny wiatr, który towarzyszył aż do samego szczytu, na górze było już cicho. Tylko ilość kolarzy mnie zaskoczyła, chyba z 30 się przewinęło, takich jak może 3.

Szybkie zapatrzenie w sklepie i powrót już niebieskim szlakiem , bo strasznie szybko się człowiek wyziębiał. Niestety Ani wyrąb lasu nie ominął, przez to droga była bardzo zajechana.

ObrazekObrazek

Nie dało się przycisnąć, bo jechało się jak po lodzie, było czuć jak rower chodzi po tym błotku :/ tak jak po tym zjeździe to nie ufajdałem się przez cała drogę :facepalm:

Obrazek
Obrazek Obrazek

ku mojemu zadowoleniu na tym odcinku, zauważyłem jeszcze jedne ślady opon to mnie ucieszyło, bo droga była naprawdę mało przejezdna i wyglądała tak:

Obrazek

od razu sobie pomyślałem, że to ten lotnik z Kosorowic wracał :DD i tylko nie ja wpadłem na ten pomysł.

Ogólnie trasa udana i przejechana w całkiem letnim czasie i to zimą. Jak na pierwszy wypad około 80Km czas według licznika wyszedł 3:45 :yahoo:


Link do trasy (ślad GPS):

Kod: Zaznacz cały
http://app.endomondo.com/workouts/486254027/17676020


Galeria:

Kod: Zaznacz cały
https://plus.google.com/photos/105188520226345663719/albums/6126460494814426081?hl=pl
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Opole->Anka->Opole

Postprzez Mirek » 23 mar 2015, o 15:07

Wrzuciłem film z hero Gopro 1 z sobotniego zjazdu z Góry Świętej Anny niebieskim szlakiem, film oryginał bez kompresji czy przeróbek, prosto z kamery. Jak będę miał okazję to następnym razem przyczepie do kasku, na kierownicy masakrycznie trzęsie(prędkość ponad 50km/h). Wrzucę jeszcze jak wygląda droga do Kosorowic.

https://www.youtube.com/watch?v=tbVsvke ... e=youtu.be
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Opole->Anka->Opole

Postprzez mlody » 23 mar 2015, o 18:40

Mirek napisał(a):Wrzuciłem film z hero Gopro 1 z sobotniego zjazdu z Góry Świętej Anny niebieskim szlakiem, film oryginał bez kompresji czy przeróbek, prosto z kamery. Jak będę miał okazję to następnym razem przyczepie do kasku, na kierownicy masakrycznie trzęsie(prędkość ponad 50km/h). Wrzucę jeszcze jak wygląda droga do Kosorowic.

https://www.youtube.com/watch?v=tbVsvke ... e=youtu.be


faktycznie lata jak szmata ta kamera :/ może coś ten uchwyt
mlody
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 18 wrz 2014, o 11:25
Wiek: 24
Lokalizacja: Opole
Bike: Merida

Re: Opole->Anka->Opole

Postprzez Mirek » 27 kwi 2015, o 20:23

W sobotę zaliczyłem nie udaną trasę na Anie, głównie za sprawą drogi od Falmirowic do Kosorowic niestety droga jest fatalna, jest gorzej niż było. Przez brak deszczu droga zamieniła się w piaskownice :mad: po paru takich kilometrach ma się dość. Co gorsza jak wracałem z Kosorowic na Malinę (niebieski szlak) mniej więcej na środku tej trasy przy miejscu odpoczynku z ławkami zauważyłem, że na kolejne drogi wysypują ten syf. Jak się tak rozpędzą to ciężki nasz los :/

Teraz pozostaję jeździć przez malinę albo obczajenie innej drogi :(
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Opole->Anka->Opole

Postprzez Mirek » 13 lip 2015, o 20:58

Po zniszczeniu mojej ulubionej trasy (Falmirowice-Kosorowice) jeździłem przez "Grudzice" co średnio mi pasowało ale ostatnio 2 razy zrobiłem tą trasę troszkę inaczej :)

Start od okrąglaka przez chabry ścieżką rowerowa, rondo, hotel piast, park nadodrzański ( tu można jeszcze na Bolko wskoczyć) dalej w stronę kąpieliska Bolko ale przed ostatnią górka skręcamy w prawo koło stawu ;) i nową droga już przez Groszowice po znakach na malinę. Dalej już po staremu "niebieskim"

Ślad GPS bardziej to wyjaśni.
Kod: Zaznacz cały
http://app.endomondo.com/workouts/558919611/17676020


Plus za ścieżki rowerowe i miłe towarzystwo w parku nadodrzańskim biegi, joga itp. :DD
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Opole->Anka->Opole

Postprzez muszyniak » 14 lip 2015, o 22:07

Ja tak prawie wszystkie tegoroczne wyjazdy na ankę zaczynałem, fajna droga, mało ruchu no i przyroda w koło, szczególnie jak się leci ścieżką rowerową nad Odrą. Wszyscy zapaleni do ruszania się, przyszły tydzień podobno powrót słońca, więc znowu szał na dwóch kółkach.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: Opole->Anka->Opole

Postprzez Mirek » 10 wrz 2017, o 18:38

Uwaga!!! przejazd kolejowy na Malinie (Niebieski szlak) jest zablokowany ! brakuję jeszcze tylko budki strażniczej i zasieków ;)

Obrazek

A koło lotniska mamy kolejną niespodziankę :/

Obrazek


Aktualnie trzeba wybierać spotkanie z pociągiem czy z piłką golfową :DD

Polecam trasę przez Lędziny, Falmirowice -> Kosorowice, droga jest już ubita w 100% przejezdna w tym przejazd kolejowy.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0


Powrót do Trasy rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron