Opole ->Kopa->Opole

Sprawdzone i polecane trasy rowerowe

Opole ->Kopa->Opole

Postprzez Mirek » 23 wrz 2014, o 11:47

witam

Pomysł rodził się już pewien czas ale w końcu udało się wszystko dograć i 15.08.2014 wyruszyliśmy z kumplem w nasza pierwsza trasę powyżej 100km wiem, ze dla pewnych wyjadaczy to żadne osiągnięcie ale my przejechaliśmy 2 x więcej niż nasze dotychczasowe trasy, w sumie z Opola na Kopę biskupią i z powrotem wyszło nam 172km. Naszą trasę planowaliśmy głównie przez google z opcją rowerem.

Wiec tak,rowery przesmarowane, dętki, łatki, pompki, łańcuch, skuwacz itp. zabrane.Telefon z endomodno + powerbank, 2 bidony i w plecaku dodatkowe 1,5l ( w sumie ponad 3l), dodatkowo 2 banany, batony i bułki :) może i dużo ale jechaliśmy w święto wszystko pozamykane, przez wioski, pola, las.

Wyruszyliśmy około 7.30 z Opola przez wyspę Bolko, Dziekaństwo, Domecko, przez A4 i w las:) a dokładnie Bory Niemodlińskie w kierunku Rzymkowic, trasa nazywana autostrada leśna, bo jedziemy około 15 km lasem, fajną prosta drogą (bez zasięgu GSM),Pech chciał, ze od razu na początku kapeć, jednak padła decyzja dopompowujemy i tak kilka razy:), aż wyjechaliśmy z lasu i na pierwszym przystanku zmiana. Następnie staraliśmy się jechać jak najbardziej bocznymi drogami już w kierunku Prudnika, którego ominęliśmy przez Łąkę Prudnicką i przez Moszczankę, która okazała się bardzo bardzo długa niż się wydawała ale za to oferowała nam 2 pierwsze sklepy i to dopiero po 70km (dlatego takie zaopatrzenie).Już w kierunku Głuchołaz i tu padła pierwsza zmiana, nie jedziemy od Głuchołaz na Kopę ale udajemy się do Jarnołtówka pod Ośrodek Ziemowitt.

Pod Ośrodkiem pierwszy dłuższy odpoczynek ( w nogach już 80km), jedzonko, picie itp. To przyszedł czas na wdrapanie się na górę, co przy podjeździe pod Ziemowita już wydawało się nie realne:) jednak zaraz zanim górka już nie taka straszna i wolnym tempem dojechaliśmy do Schroniska. Szczerze kopa nie taka straszna, jak myślałem. Pod schroniskiem wpadłem na głupi pomysł wejścia pod wieże w celu konsumpcji czeskiego piwka :mrgreen: (piwko to ten dobry pomysł), bo wjechać się tam nie dało, straszne kamienie, ludzi kupe, a my pchamy te rowery pod górę ( pozdrowienia dla Pana co wpychał tam wózek :D ), co nam strasznie odebrało siły, już nawet myśli o piwku nie pomagały.

Po dotarciu, szczeleniu piwka i fotek, ruszyliśmy w dół do schroniska i tu pojawił się BÓL, a dokładnie z lewej strony kolana( dlatego nie był to dobry pomysł) towarzyszył mi aż do Opola. Od schroniska zaczęło się to co misiaczki lubią najbardziej, a dokładnie zjazd :D :D :D tak, że ludzie aż uciekali. Na dole brudni i z krzywym tylnym kołem, udaliśmy się na pizze :o na rondzie( średnio polecam )

Po zjedzeniu, udaliśmy się już w stronę Prudnika. tu z uwagi na zmęczenie nie chciało nam się już myśleć, więc odpaliliśmy GPS( trasa dla rowerów), żeby nas doprowadził do Rrzymkowic, dalej już ponownie autostrada leśna, w której znów kumpel złapał kapcia, chyba w tym samym miejscu. Nie było chęci na zmianę i gonił nas deszcz, więc zastosowaliśmy coś co miało nam dziurę zalepić i napompować koło, zupełnie się nie sprawdziło.Do Opola trzeba było dopompować koło z 10 razy. ale dojechaliśmy.

W sumie przejechaliśmy 172 Km co zajęło nam około 11h, wypiłem około 5 litórw ( w tym piwo), 2 batony, bułki, pół pizzy i minusy ból w kolanie, krzywe koło (trzeba było wymienić obręcz i szprychy) ale wycieczka naprawdę fajna, godna polecenia i nabraliśmy ochoty na więcej ...



link do trasy.
http://app.endomondo.com/workouts/391287755/17676020

Klika fotek.
https://plus.google.com/u/0/photos/1053 ... 5410922897

Forum rowerowe opole
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Opole ->Kopa->Opole w sumie 172km

Postprzez mlody » 23 wrz 2014, o 16:25

nie zła wycieczka musiała być i szacunek za odległość, może i ja kiedyś ...
mlody
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 18 wrz 2014, o 11:25
Wiek: 24
Lokalizacja: Opole
Bike: Merida

Re: Opole ->Kopa->Opole w sumie 172km

Postprzez KoJoT » 23 wrz 2014, o 21:19

hehe

nawet mój rowerek załapał się na fotkę :P
Avatar użytkownika
KoJoT
Czytelnik
 
Posty: 14
Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 17:43
Wiek: 31
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross Hexagon V6

Re: Opole ->Kopa->Opole w sumie 172km

Postprzez Mirek » 24 wrz 2014, o 10:06

KoJoT napisał(a):nawet mój rowerek załapał się na fotkę :P


fotek było więcej ale nie widziałem czy mogę udostępniać.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Opole ->Kopa->Opole w sumie 172km

Postprzez Mirek » 28 sie 2016, o 12:18

Wczoraj ponownie już 3 kopa w tym roku, ale tym razem powrót nie do Opola ale na grilla :) i pierwsze 200km pokonane :DD a co do samej kopy to wygląda teraz strasznie, wycieli co się dało :/ zero klimatu i dodatkowo droga beznadziejna, wczoraj byłem tam jedyny rowerzystą.

Co do samej drogi to szło nie źle tak do 7 godziny pedałowania ( nie wiem który kilometr bo zerkam tylko na czas) później zaczęły się kryzysy :/ w zależności co zjadłem to chwilami lepiej ale fakt mam problem z dostarczaniem paliwa. Jedynie domowy soczek, który zostawiłem w 1 bidonie na koniec był najlepszym izotonikiem. Temat odżywiania to u mnie temat trudny i do dopracowania.

Poszło około 5l wody w tym 1 piwo
4 batony - musli i tym podobne
Makaron własnej roboty.

link do całej galerii:
Kod: Zaznacz cały
https://goo.gl/photos/F9XnA9QVqkmcJGhP8


Obrazek

Obrazek Obrazek

A tu twórczość googla które samo zrobiło fotkę panoramiczną :)
Obrazek
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Opole ->Kopa->Opole

Postprzez Mirek » 28 maja 2017, o 21:15

Pierwsza tego roczna kopa zaliczona ale od zeszłego roku "strzyżenie" trwało nadal :/ teraz jest tam tak łyso, że miałem wrażenie jakbym był tam 1 raz.

Obrazek

Pojawiła się też "nowa" droga przynajmniej ja jej nie kojarzę.
Obrazek

Obrazek

Jest też plus, od schroniska do pierwszego ostrego zakrętu jest super gładka utwardzona droga. Jak tak zrobią do dołu to się tam będzie działo :DD

Obrazek

Obrazek

chrustu na ognisko tu nie będzie brakowało

Obrazek

Obrazek

link do całej galerii:
Kod: Zaznacz cały
https://goo.gl/photos/jKVHGMYpPayyirbn7
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0


Powrót do Trasy rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron