Rychlebské stezky

Sprawdzone i polecane trasy rowerowe

Rychlebské stezky

Postprzez Mirek » 24 wrz 2014, o 18:33

Tym razem pozycja obowiązkowa i chyba mój nr. 1 w śród jazd gdzie banana na twarzy miałem cały czas, czyli Czeskie Single track "Rychlebské stezky".

Trasa nie taka straszna jak wygląda i na rozgrzewkę z tematem zaliczyliśmy najpierw łatwiejsza trasę w stronę Vidnawy, później przerzuciliśmy się na drugą stronę już jako cel obraliśmy "Super flow" i to trzeba porostu przejechać, ciężko opisać jaki to fan :thumbup:
Fakt, który ciężko ukryć to aby zjechać to trzeba najpierw wjechać na tą górę , z tego co pamiętam to około 1h dość ostro w górę.

Tras jest dużo profesjonalnie przygotowane i oznakowane.Trasy są jednokierunkowe i dodatkowo mostki, strumyki, wyprofilowane zakręty ... po prostu mega. Na miejscu można kupić w knajpce mapę i opłacić dobrowolną składkę i w drogę. Poniżej promo film i kilka moich fotek.


https://www.youtube.com/watch?v=JHweVhsCOcU#t=35

fotki;

https://plus.google.com/u/0/photos/1053 ... 1458291793

link do oficjalnej strony:

http://www.rychlebskiesciezki.pl/pl/

Forum rowerowe opole
Forum rowerowe opole
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Rychlebské stezky

Postprzez mlody » 24 wrz 2014, o 19:26

faktycznie trasa zapowiada się mega, nie to co wypady do Turawy.
mlody
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 18 wrz 2014, o 11:25
Wiek: 24
Lokalizacja: Opole
Bike: Merida

Re: Rychlebské stezky

Postprzez muszyniak » 10 lut 2015, o 21:46

Ten zwiastun też mnie zauroczył, zazdroszczę ci jazdy, w tym roku planuję odwiedzić ten eden. Zresztą ukłony w stronę południowych sąsiadów za umiejętność zadbania o całe rzesze rowerzystów, oni potrafią, a my?
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: Rychlebské stezky

Postprzez Mirek » 11 lut 2015, o 12:54

muszyniak napisał(a):Ten zwiastun też mnie zauroczył, zazdroszczę ci jazdy, w tym roku planuję odwiedzić ten eden. Zresztą ukłony w stronę południowych sąsiadów za umiejętność zadbania o całe rzesze rowerzystów, oni potrafią, a my?


Może uda się zorganizować jakiś wypad z forum. A co do Czechów to ogólnie moja jakiś lepszy dryg do turystyki, niż my:/
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Rychlebské stezky

Postprzez Mirek » 11 lis 2015, o 11:28

Rychleby Cerna Voda - Vidnava wzdłuż Czarnego potoku (niebieski szlak)

Ostatnia sobota była ostatnim dniem otwarcia Rychlebskich ścieżek, choć nie do końca legalnie jeździ się tam cały rok :) , pogoda nie była najlepsza ale było ciepło i bezwietrznie, a w lesie w ręcz parno. Tego dnia deszcz zrobił swoje ale nie odstraszyło to wielbicieli ścieżek i pod "Bike café" parking był pełny. My z racji wybrania trasy "Niebieskiej" wzdłuż czarnego potoku, zaparkowaliśmy trochę wcześniej pod domek kultury w którym znajduję się knajpa i cukiernia, a na parkingu duża mapa okolicy.

Trasa zaczyna się od asfaltowej drogi zaraz przy parkingu i od razu prowadzi pod górę, na szczycie znajduję się miejsce odpoczynku, przy którym skręcamy w prawo ( z lewej strony będziemy wracać) od tego momentu nie ma co opisywać trasy, bo jest w miarę dobrze oznakowana. Jednak w paru miejscach trzeba się zastanowić, którą trasę wybrać lub podjechać kawałek i wypatrywać zielonych znaczków.

W stronę Vidnavy jedziemy praktycznie cały czas środkiem lasu i w okolicach potoku, a z powrotem już na skraju lasu, mijając ogromne pastwiska i jeziorka. W połowie trasy jest mały ośrodek kempingowy z Barem lub można wjechać do centrum Vidnavy i uzupełnić małe co nieco ;)

Trasa jest naprawdę łatwa i wymaga jedynie sprawnych hamulców, umiejętności panowania nad rowerem oraz chęci. Nie ma tu długich podjazdów czy zjazdów, jedynie w listopadzie był mały dyskomfort uwagi na zalegające liście i niespodzianki pod nimi, w stylu mokrych korzeni i kamieni.

Cała trasa ma około 20km i my ja bardzo spokojnie pokonaliśmy w 2 godziny jazdy. Polecam ! Niestety wysypało mi się endomondo i nie mam zapisu trasy :mad:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Na trasie powrotnej znajduję się jeszcze mały Bike Park oraz jeziorka i jedno zupełnie wyschnięte, w zeszłym roku można było tam zobaczyć wędkarzy a dziś ... zarasta trawą :/

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Cała galeria:

Kod: Zaznacz cały
https://goo.gl/photos/dN4AdbtSD6v43gZQ8
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Rychlebské stezky

Postprzez Mirek » 11 lip 2016, o 21:32

Tym razem udało się zorganizować wypad 2 dniowy w bardzo doborowym towarzystwie :) fotek niestety mało i z cenzurą :/ to nie będę się rozwodził nad tym jakie te ścieżki są zajebiste :DD to opiszę organizacyjnie.

Nocleg mieliśmy w hotelu cerna voda ( koszt 372kc, ewentualnie śniadanie 90kc), TV, WC i garaż na rowerki, darmowy parking, wi fi nie działało. Polecam, żeberka z piwkiem (około 150kc), piwko w hotelu około 32kc.

W bazie ścieżek zachęcam do zakup mapki i opłacenia dobrowolnej składki w sumie 100kc, mamy tez Bike café z dobrym piwkiem (około 28kc) i jedzonkiem (załapałem się już tylko na zupę 40kc). W tym roku dobudowali WC i prysznice, więc biwakować można na całego.

Nie obyło się też bez wpadek czy "wypadek" i ze względu na awarie jednego z rowerów, korzystaliśmy tez z wypożyczalni. Koszt 1000-1500 kc za cały dzień i 500kc za 3h, depozyt 500-800zł ( lub karta kredytowa)

ślady GPS Rychlebskie ścieżki
dzień 1 superflow +wales ( czarny szlak i punkt widokowy)
Kod: Zaznacz cały
https://www.endomondo.com/users/17676020/workouts/761833834

dzień 2 Vidnava i superflow
Kod: Zaznacz cały
https://www.endomondo.com/users/17676020/workouts/762487131


W sumie zrobione ponad 60km ale odczucie jak na 300 :/ może to również wina czeskiego browaru, bo tu ciężko odmówić :) jeszcze raz polecam taki wypad.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Rychlebské stezky

Postprzez muszyniak » 17 lip 2016, o 13:44

Zazdraszczam, daj znać :-) następnym razem, jak tylko znajdę w pracy wolne chętnie przyłączę się do tego piwa :-)
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500


Powrót do Trasy rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron