Strona 1 z 1

Zmiana suportu

PostNapisane: 17 paź 2018, o 18:30
przez muszyniak
Witam wszystkich. Jeździłem, jeździłem i zajeździłem. Przyszła pora na kompletną zmianę napędu. Wymieniam korbę suport z octalink na hollotech II. I tutaj pojawił się problem. Szukam podpowiedzi. Czy ktoś może wie, może słyszał, gdzie w Opolu lub okolicy można przeprowadzić planowanie mufy suportowej. Czyli sfrezowanie czoła mufy aby zewnętrzne łożyska idealnie się osadziły. Z góry dziękuje.

Re: Zmiana suportu

PostNapisane: 18 paź 2018, o 12:55
przez Mirek
Nie wiem czy dobrze rozumiem chcesz tak jakby skrócić/zeszlifować gniazda suportu ? inaczej mówiąc tak jakby chciał skrócić zwykłą rurkę np.o 1mm? czy gdzieś po obwodzie nie pasuję.

edit.
tu koleś sam sfrezował mufę suportu wykorzystują frezy do gniazd zaworów, nie wiem ile ci brakuję ale nie wydaję się to skomplikowane.

https://www.youtube.com/watch?v=6s-KWMBu8Qw

Re: Zmiana suportu

PostNapisane: 19 paź 2018, o 12:18
przez muszyniak
Dzięki, już po bólu. W serwisie w Opolu uzyskałem pełny serwis mufy, miły serwisant wyrównał mi gwinty i splantować mufę, tzn czoło (bok) mufy wyrównał Fredem, zdjął farbę i nierówną cześć powierzchni tak aby fozyska zewnętrzne po ich wykręceniu miały równe solidne oparcie- ideał - polecam

Re: Zmiana suportu

PostNapisane: 19 paź 2018, o 12:19
przez muszyniak
Mirek - dokładnie tak jak na filmie

Re: Zmiana suportu

PostNapisane: 19 paź 2018, o 15:16
przez Mirek
muszyniak napisał(a):Dzięki, już po bólu. W serwisie w Opolu uzyskałem pełny serwis mufy, miły serwisant wyrównał mi gwinty i splantować mufę, tzn czoło (bok) mufy wyrównał Fredem, zdjął farbę i nierówną cześć powierzchni tak aby fozyska zewnętrzne po ich wykręceniu miały równe solidne oparcie- ideał - polecam


a tak z ciekawości ile za taką usługę ?

Re: Zmiana suportu

PostNapisane: 19 paź 2018, o 15:17
przez muszyniak
Sorki za pare błędów literowych, pisałem na telefonie i ten słownik. Koszt wyniósł 30 zl