Problem z przednim hamownikiem

Sam naprawiam ale nie wiem jak

Problem z przednim hamownikiem

Postprzez muszyniak » 9 gru 2014, o 10:55

Witam wszystkich, na rowerze jeździłem sporadycznie do jakiegoś czasu-wyjazd z rodziną itd, od tego roku poważnie podszedłem do sprawy. Zakupiłem rower SCOTT SCALE 770, podczas pierwszej jazdy pojawił się mały problem. Słychac dziwne tarcie w przednim kole przy obciążeniu, tak jakby hamowniki (hydraulika). W garażu podniosłem kolo i nim zakręciłem, było ok, ale gdy nim jadę i zaczynam kręcić ósemki ten dźwięk jest słyszalny. Naczytałem się sporo o tym w necie, niby tak ma być bo klocki niedotarte, inni znowu piszą aby odkręcić hamownik i przy luźnym zacisnąć klamkę i wówczas go dokręcić. Co prawda rower jest na gwarancji i mam w styczniu przegląd, ale martwię się czy do tego czasu ta usterka czegoś nie uszkodzi. Wcześniej jeździłęm na starym 15-letnim Rocky- dlatego gdy się przesiadłem na Scotta, wsłuchuję się w każdy zgrzyt :-) takie zboczenie. Proszę o poradę.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: Problem z przednim hamownikiem

Postprzez mlody » 9 gru 2014, o 11:28

Czasem tak bywa, że klocki potrafią trochę pohałasować i może tak być, że ten typ tak ma ale może jeszcze się dotrą. Najlepiej było by je wyciągnąć i ocenić ich stan, ewentualnie przeszlifować papierem. Z drugiej strony niebawem masz przegląd rower na gwarancji, może niech fachowcy ocenią.
mlody
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 18 wrz 2014, o 11:25
Wiek: 24
Lokalizacja: Opole
Bike: Merida

Re: Problem z przednim hamownikiem

Postprzez Mirek » 9 gru 2014, o 12:25

ja jeszcze dodam, ze lepiej uważać z zabawą z odkręconym kołem, bo klocki się zacisną albo zapowietrzą i kolejna robota.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Problem z przednim hamownikiem

Postprzez muszyniak » 9 gru 2014, o 14:19

tak wiem, z hydraulikami trzeba uwazać, blokada klocków po wyjęcie koła itd.
Dzięki za posty, poczekam do przeglądu, nie będę sam eksperymentował z nowym bicyklem.
do tego czasu wystarczy głośna muza na uszy i już nic nie przeszkadza podczas jazdy
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: Problem z przednim hamownikiem

Postprzez misiek » 11 gru 2014, o 00:58

Muszyniak miałem/mam podobnie i serwisant stwierdził właśnie że ten typ tak ma...
a teraz latem pojawił się u mnie taki myk że jak jest gorąco to tylny zacisk hamował mi koło, no i musiałem upuścić trochę płynu, zobaczę czy znów się to pojawi jak będzie gorko.
:-)
Avatar użytkownika
misiek
Początkujący pisarz
 
Posty: 343
Dołączył(a): 12 wrz 2014, o 12:16
Wiek: 43
Lokalizacja: :-)
Bike: b'Twin
Przejechałem (km): 0

Re: Problem z przednim hamownikiem

Postprzez muszyniak » 12 lut 2015, o 12:33

Wątek można uznać za zamknięty, hamulec się dotarł i nie ociera :-) czyli po problemie. Dziękuję wszystkim za porady.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500


Powrót do Sam naprawiam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron