Chorwacja z rowerem

Nasze dalekie i nie dalekie wyprawy - planowane i zakończone

Chorwacja z rowerem

Postprzez Mirek » 15 sie 2015, o 14:03

Chorwacja z rowerem

Niestety z rowerem zapakowanym do Auta, a nie na rowerze ;) Więc tak plany były ambitne, codzienne rowerownie wzdłuż wybrzeża oraz objazd największego jeziora ”Vransko” w Chorwacji. Jednak tamtejszy klimat mnie trochę zaskoczył pomimo zbliżonej temperatury do aktualnie panujących upałów w PL tam słońce wręcz pali tak, ze nawet spacer to nie przyjemność . Noce nie lepsze, życie pojawiało się dopiero koło 19. Pozostało mi dołączyć do większości turystów i zalegać na plaży :/

Wokół jeziora są wytyczone i oznakowane 3 szlaki rowerowe (jak na zdjęciu), jest gdzie kręcić.

Obrazek

Foto jeziora z netu

Obrazek

Obrazek

Z racji upałów, braku motywatora, kompana i braku siły po całodziennym leżeniu skończyło się na lokalnym rowerowaniu. A szkoda bo trasa wokół jeziora nie było długa około 60 km, lecz górzysta i raczej bez cienia co w pojedynkę przy 35C i bez sklepu mogło by skończyć się wypiciem wody z jeziora :D.

Szczególnie polecam Park narodowy Krka , który był oddalony o około 60 km od Pakostane czy jeziora Vransko. Widok wodospadów i poprowadzonej pomiędzy nimi ścieżki bezcenne oraz możliwość zażycia kąpieli w czystej i mega przyjemniej wodzie to już bajka. Przy kasie parku było dość dużo zaparkowanych rowerów, nie źle zakurzonych, więc ludzie się kręcą.

Obrazek

Fotek pełno ale mało rowerowych, to nie będę zaśmiecał, bo pewnie połowa Polaków Chorwacje zna dobrze. Może komuś ułatwi to decyzję co do wyboru miejsca i możliwości pojeżdżenia, bez ruchu ulicznego. Dodam, że sierpień w Chorwacji to kiepski pomysł na jazdę rowerem, dodatkowo poza sezonem będzie znacznie taniej.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Chorwacja z rowerem

Postprzez muszyniak » 15 sie 2015, o 20:12

Super, znam te klimaty, kraj ten zjezdzilem ale :-( samochodem. Juz od jakiegos czasu gdzies w glowie rodzi mi sie pomysl wyjazdu z rowerami, pozostawic auto na parkingu, zapiac sakwy i jechac wzdluz adriatyku. Jak bylem w zeszlym roku na swiecie w SPLIT-cie, widzialem dwoch panow jadacych z sakwami na rowerach z cienkimi masztami i Polska flaga. To byla bomba :-) - pozdrawiam i z zazdroscia zerkam na fotki.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500


Powrót do Wyprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron