Dzień dobry

Tutaj się witamy i swoje dzienniki uzupełniamy:)

Dzień dobry

Postprzez Danielski » 4 maja 2018, o 14:37

Witam!

Nie wiem czy forum żyje, ale fajnie, że je znalazłem.

Tak pokrótce - zawsze lubiłem jeździć rowerem, ale jakoś nigdy nie miałem swojego.
Od niedawna mam. I jako, że chcę przejść na dietę + dorzucić jakiś sport, a nienawidzę biegać - wybrałem rower.

Rowerem jeździć lubię, ale kondycja jest póki co tragiczna.
Za bardzo nie znam tras w opolskim, a średnio widzi mi się jazda po mieście lub w tłumie ludzi na Bolko, także będę szukał jakiejś trasy dla siebie. Szczególnie lasy itp.
Może jakieś rady? Na początek na 1,5-2h w średnim tempie? Myślałem by się wybrać na Rajską Drogę :)
Danielski
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 14:32
Wiek: 30
Lokalizacja: Opole
Bike: Jamis Trail X1

Re: Dzień dobry

Postprzez Blaszkowski » 9 maja 2018, o 10:28

Witam forum chyba jeszcze żyje
Polecam trasę Niwki-Opole na początek powinna być ok a jak bedzie wiecej sił to można dalej wałem na Turawę
Jak kondycja się poprawi to można by kiedyś w dłuższą trasie się wybrać jak by co to jestem chętny bo szukam kogoś z kim można by było pojeździć
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Blaszkowski
Czytelnik
 
Posty: 14
Dołączył(a): 17 wrz 2017, o 20:49
Wiek: 18
Lokalizacja: Dylaki
Bike: B'Twin RR540s
Przejechałem (km): 1500

Re: Dzień dobry

Postprzez Mirek » 10 maja 2018, o 15:52

Witam :) jak chcesz trochę spokoju to kierunek Opole-Malina -> Kosorowice w tym lasie się pokręcić np. wrócić przez Suchy Bór. Zależy też w jakiej dzielnicy mieszkasz i gdzie masz najbliżej do jakiegoś szutru. Ja mam blisko na Turawę i tam często jeżdżę i nie trzeba się przebijać przez miasto.

Myślałem by się wybrać na Rajską Drogę :)


możesz to bardziej rozwinąć? bo mnie to zaciekawiło
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Dzień dobry

Postprzez Blue Jack » 10 maja 2018, o 18:31

"Rajska Droga" to właśnie niebieski szlak lasem z Maliny do Kosorowic. Ta nazwa chyba jest pochodną tego, że piesze pielgrzymki prowadzące z Opola na Górę Świętej Anny najczęściej poruszają się tym właśnie niebieskim szlakiem.
Więcej grzechów nie pamiętam.
Avatar użytkownika
Blue Jack
Początkujący pisarz
 
Posty: 304
Dołączył(a): 13 lis 2014, o 23:49
Wiek: 71
Lokalizacja: Opole
Bike: BiRiA Pro Sport 2
Przejechałem (km): 1905

Re: Dzień dobry

Postprzez Danielski » 24 maja 2018, o 15:21

Rajska Droga to Niebieski szlak do Kamienia Śląskiego. 12 km, zaczyna się na Malinie. Mieszkam na Chabrach, zrobiłem tę trasę tam i z powrotem, łącznie prawie 50km (z Chabrów na Malinę jest prawie 12)! Pierwsza dłuższa wycieczka (dotychczas Bolko, praca, miasto itp) i o dziwo - nie padłem na twarz, to może nawet się nie doceniałem. Choć wiadomo - przerwa na kanapkę czy wodę musiała być. Łącznie 3,5h co pewnie nie jest jakimś mega wyczynem.

@Mirek - a jak tam wrócić przez Suchy Bór? Nie widziałem po drodze oznakowań innych tras. Aktualnie kupiłem sobie papierową mapę tras powiatu opolskiego i będę coś dla siebie jeszcze szukał. Na Turawę na pewno się wybiorę, może już w najbliższy weekend.

@Blaszkowski - a zdefiniuj dla siebie "dłuższą trasę" :D

@Blue Jack - widziałem po tej Rajskiej Drodze, że w Kamieniu Śląskim kilka szlaków się rozpoczyna, nawet myślałem by kiedyś tam nie kontynuować dalej, aż właśnie na Górę Św. Anny, to jakoś kolejne 15 km. Ale to by dało 80 km niemal, więc może jeszcze nie w maju :P
Danielski
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 14:32
Wiek: 30
Lokalizacja: Opole
Bike: Jamis Trail X1

Re: Dzień dobry

Postprzez Mirek » 25 maja 2018, o 12:18

@Mirek - a jak tam wrócić przez Suchy Bór? Nie widziałem po drodze oznakowań innych tras. Aktualnie kupiłem sobie papierową mapę tras powiatu opolskiego i będę coś dla siebie jeszcze szukał. Na Turawę na pewno się wybiorę, może już w najbliższy weekend.


Jak jedziesz tym niebieskim szlakiem to w Kosorowicach ostro skręcasz w lewo koło kamienia, przed samym boiskiem. Tak naprawdę jadąc od Kosorowic to lecisz cały czas prosto wzdłuż boiska. Dojeżdżasz do krajowej 94, w prawo i pierwsza w lewo na Falmirowice, dalej na 1 skrzyżowaniu w lewo aż dojedziesz do "kamionki" leśniczówki. tam kawałek prosto i odbijasz w prawo już na Suchy Bór.

Tu masz ślad GPS, to ładnie to widać.

https://www.endomondo.com/users/1767602 ... /388441324
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0


Powrót do Powitalnia - Dziennik Rowerowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron