STREFA DOBREJ JAZDY!

Hydepark -Codzienne o wszystkim

Re: STREFA DOBREJ JAZDY!

Postprzez zibi » 26 mar 2015, o 10:44

Czy rowerzyści mogą jeździć po ulicy, gdy obok jest ścieżka dla rowerów?

Odpowiedź brzmi: Nie. Przepisy na to nie pozwalają.
- Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego rowerzysta jest zobowiązany do korzystania z drogi lub ścieżki rowerowej, jeśli jest ona wyznaczona w miejscu, przy którym się porusza – informuje Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji.
Za złamanie tych przepisów grozi mandat 50 zł. Jadąc chodnikiem rowerzysta musi zsiąść z roweru, kiedy chce pokonać przejście dla pieszych."

Temat mnie denerwował już od dawno, dlaczego rowerzyście jeżdżą po ulicach jak obok jest ścieżka!

cały artykuł.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
zibi
Bywalec
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 wrz 2014, o 11:43
Wiek: 34
Lokalizacja: Opole
Bike:

Re: STREFA DOBREJ JAZDY!

Postprzez Mirek » 7 kwi 2015, o 18:43

zibi napisał(a):Czy rowerzyści mogą jeździć po ulicy, gdy obok jest ścieżka dla rowerów?


No i dzisiaj miałem przykład jak wracałem na ul. batalionów chłopskich między oleską a luboszycką. Pomimo ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy rowerzysta sobie leciał po drodze, przydałby się może zakaz. A i w zeszłym tygodniu na tej samej ulicy 6 rano, każdy wie jaka pogoda była facet jechał przez rondo ale mostem, pomijając już czy mógł czy nie, stwarzał naprawdę duże niebezpieczeństwo! raczej odradzam tam jazdę.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: STREFA DOBREJ JAZDY!

Postprzez TUKAN74 » 15 kwi 2015, o 00:19

Jako wieloletni rowerzysta powiem tak:
1- to sama "władza" uczy obywatela by olewał znaki i wszelkie nakazy więc niech nikt nie ma pretensji do tych mniej ogarniętych,
( ewidentny przykład to sytuacja na obwodnicy Opole - Krapkowice na wysokości Dąbrówki gdzie postawiono zakaz wjazdu dla rowerzystów i traktorzystów bez możliwości ominięcia skrzyżowania )
2 - znaki informujące o drodze ddr stawia się gdzie popadnie
Krapkowice- Otmęt odcinek przy moście odrzańskim gdzie najpierw był sam ddr a teraz jest to ciąg pieszo rowerowy na który nie ma ani wjazdu ani wyjazdu umożliwiającego włączenie się do ruchu.
3 - tak zwane ddr'y nie mają nic wspólnego z prawdziwą drogą rowerową
Kolejny przykład z Krapkowic a dokładniej z Otmętu - pseudo ddr przy osiedlu 30 to - lecia jeśli to coś co tam zrobiono jest ddr'em to ja jestem baletnicą w teatrze "BALSZOJ" jeszcze nigdy nie widziałem tam żadnego rowerzysty ale władza się cieszy bo 1km kostki już dwukrotnie położono tylko nikt z mieszkańców nie ma pojęcia komu to ma służyć, no ale ktoś zarobił i jest "cacy"

Lista takich kwiatków jest duuuuużo dłuższa ale mi się nie chce pisać, więc olewam takie "ddr'y" i jadę tak by przeżyć w zdrowiu i nie być upierdliwcem na drodze dostosowując się do sytuacji jaką zastaję w danym momencie na drodze i nie interesuje mnie jakieś "prawo", które ma się nijak do rzeczywistości bo wolę mandat niż połamane nogi czy ręce.
PS. Jeżdżę prawie 30 lat i nigdy nie miałem nawet stłuczki ani potrącenia pieszego - wnioski wyciągnijcie z tego faktu sobie sami :D
CYKLOZA 401 - nieuleczalny maniak rowerów wszelakich
Avatar użytkownika
TUKAN74
Czytelnik
 
Posty: 22
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 01:08
Wiek: 40
Lokalizacja: Krapkowice
Bike: ILLMATIC
Przejechałem (km): 0

Re: STREFA DOBREJ JAZDY!

Postprzez zibi » 30 cze 2015, o 07:50

Apel do młodzieży - jak jeździcie na rowerze do trzymajcie chociaż jedną ręką kierownice, a nie jak jeden taki co dwoma trzymał telefon i był tak wpatrzony w niego, że by nawet nie zauważył co w niego wjedzie. Dziwne, że sam wiedział gdzie jechać, trochę mnie to wkurzyło, bo ci taki wjedzie pod maskę i się tłumacz później :/
zibi
Bywalec
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 wrz 2014, o 11:43
Wiek: 34
Lokalizacja: Opole
Bike:

Poprzednia strona

Powrót do Rozmówki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron