STREFA DOBREJ JAZDY!

Hydepark -Codzienne o wszystkim

STREFA DOBREJ JAZDY!

Postprzez admin » 16 paź 2014, o 10:53

STREFA DOBREJ JAZDY!

Przydarzyły wam się ciekawe sytuacje na drogach? pieszy wlazł ci pod rower? ty wjechałeś pod auto? wytrąbił ci kierowca? szaleni rowerzyści? niebezpieczna jazda kierowców? sytuacja na drogach- zły skręt lub droga bez powrotu? :DD
Doświadczyliście podobnych zdarzeń lub chcesz nauczyć kulturalnej jazdy innych i ostrzec rowerzystów. Wypowiedź się w tym wątku. ;)
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
Rejestrując się na forum uzyskujecie Państwo możliwość korzystania w pełni z możliwości forum, w tym możliwość wypowiadania się, komentowania , zakładania nowych tematów i wielu innych.
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 233
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 11:12
Wiek: 0
Lokalizacja:
Bike:

Re: STREFA DOBREJ JAZDY!

Postprzez mlody » 17 paź 2014, o 10:26

Problem nie przytomnych pieszych jest chyba codziennością przy jeździe po mieście
mlody
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 18 wrz 2014, o 11:25
Wiek: 24
Lokalizacja: Opole
Bike: Merida

Re: STREFA DOBREJ JAZDY!

Postprzez Mirek » 19 paź 2014, o 14:08

To ja z dzisiaj w Szczedrzyku po 10 widziałem z daleka jak dziadek coś się męczył z wsiadaniem na rower, wsiadł ale miał coś problemy z pedałowaniem dojechałem do niego a ten się wywalił na ulicy. To się zatrzymałem widzę,że ubranie niedzielne i go pytam czy wszystko ok, a ten yyyooyy machnął ręka, chyba ok. Zostawiłem dziada bo ewidentnie dobrze zrobiony, o 10 rano w niedziele :facepalm:
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: STREFA DOBREJ JAZDY!

Postprzez misiek » 19 paź 2014, o 20:54

Mirek napisał(a): o 10 rano w niedziele :facepalm:

na bank jeszcze wczorajszy był :roll:
a ja to mam często tak że na ścieżce rowerowej to rowerzyści zachowują się jak św. krowy, jadą środkiem, lub obok siebie, trzeba na nich dzwonić, zwalniać itp. :mad:
:-)
Avatar użytkownika
misiek
Początkujący pisarz
 
Posty: 343
Dołączył(a): 12 wrz 2014, o 12:16
Wiek: 43
Lokalizacja: :-)
Bike: b'Twin
Przejechałem (km): 0

Re: STREFA DOBREJ JAZDY!

Postprzez Mirek » 20 paź 2014, o 16:26

misiek napisał(a):a ja to mam często tak że na ścieżce rowerowej to rowerzyści zachowują się jak św. krowy, jadą środkiem, lub obok siebie, trzeba na nich dzwonić, zwalniać itp. :mad:


a to norma, ja przeważnie dzwonie ale lobie czasem tak śmignąć na wariata i słyszeć jak komentują :DD szybko wtedy zjeżdzają czy czasem nie leci drugi :hyhy:
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: STREFA DOBREJ JAZDY!

Postprzez Mirek » 21 paź 2014, o 12:09

Co mi się jeszcze przypomniało po niedzielnej jeździe.To spuszczone luzem psy , ludzi spacerujących, grzybiarzy. Dobrze jak jeszcze widać właściciela ale i tak nie wiesz zwolnić czy petarda i co bydle zrobi. Więc mały apel do posiadaczy psów, PSY NA SMYCZY! no i kupki zbierać :hyhy:
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: STREFA DOBREJ JAZDY!

Postprzez zibi » 21 paź 2014, o 15:38

Mirek napisał(a):PSY NA SMYCZY! no i kupki zbierać :hyhy:


całkowicie popieram.
zibi
Bywalec
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 wrz 2014, o 11:43
Wiek: 34
Lokalizacja: Opole
Bike:

Re: STREFA DOBREJ JAZDY!

Postprzez TUKAN74 » 23 sty 2015, o 02:49

Mirku podpowiem.
Najlepiej zwolnić a jeżeli pies jest młody to stanąć i przywitać psiaka dając się obwąchać a potem baaaarrdzo wolno odjechać.
Pamiętaj, że nawet dobrze ułożony pies może mieć ochotę po prostu pobiegać akurat z Tobą bo Ty jadąc rowerem akurat masz taka prędkość jaką on lubi biec a jego pan zostawił go akurat na "lodzie". Oczywiście to ta bardzo optymistyczna wersja często jednak jest tak, że pies ( w wyniku braku ułożenia
i instynktu pogoni za wszystkim co "ucieka") może mieć "ochotę" poobgryzać Ci nogawki i kostki wtedy najlepiej stanąć i w zależności od reakcji psa albo go ostro ukarać albo "przywitać" czyli dać się obwąchać i odejść kawałek by nie kusić instynktów.
Jeżeli masz takie stałe miejsce gdzie napotykasz psy goniące za rowerzystami to możesz w ramach poprawy bezpieczeństwa sam "nauczyć" te psiaki, że rowerzysta jest BE i się za nim nie gania. ( mówię o psach agresywnych, szczekających itp a nie tych które ganiają dla samego ganiania ).
Oto sposób na takiego psa: wytnij sobie gdzieś leszczynową witkę ok 1,5m długa i 1cm grubości przy grubszym końcu.
Jak psiak zaczyna gonić nie zwracasz na niego uwagi aż nie zrówna się z pedałami lub ośką tylnego koła i wtedy z całej siły uderzasz go witką po grzbiecie.
Oczywiście uderzenie musi być dostosowane do wielkości psa małego wystarczy tyko wystraszyć świstem witki ale bywają takie egzemplarze, że nawet bolesne uderzenie nie skutkuje i "kuracje" trzeba powtarzać do skutku.

PS. Do "obrońców" zwierząt:

Bieganie psa za rowerem, skuterem czy autem jest "manierą", za którą właściciel powinien zostać ukarany a w normalnych krajach nawet pozbawiony zwierzęcia.
Niestety w naszym kraju nie ma żadnej ani edukacji ani prewencji w kwestii zapobiegania wypatrzeniu zachowań psiaków czy innych zwierząt hodowlanych.
Wiem to jest bardzo ostra metoda ale niestety jedyna by nauczyć psa wałęsającego się samopas lub takiego, który ma "pana" idiotę traktującego
go jak człowieka a nie jak psa. ( w wyniku personifikacji zwierzęcia przez człowieka dochodzi do tragedii pt: "pies pogryzł dziecko" ), ze rowerzysta to nie "kolega" do podgryzania czy nawet nie rzadko zaciekłych ataków.
Jeżeli jest w pobliżu właściciel to upominamy właściciela aby wziął niesfornego psiaka na smycz oczywiście gdy pies nie był agresywny, przy jakiejkolwiek agresji psa wzywamy policję by ukarała właściciela - inaczej sytuacja nigdy nie będzie "uzdrowiona"

PS 2. Wybaczcie nieco przydługi wywód ale do szewskiej pasji doprowadza mnie obwinianie niczemu winne zwierzaki za debilizm "właścicieli" i brak edukacji ludzi w kwestii postępowania z psem i umiejętności "dialogu" ze zwierzakiem.
CYKLOZA 401 - nieuleczalny maniak rowerów wszelakich
Avatar użytkownika
TUKAN74
Czytelnik
 
Posty: 22
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 01:08
Wiek: 40
Lokalizacja: Krapkowice
Bike: ILLMATIC
Przejechałem (km): 0

Re: STREFA DOBREJ JAZDY!

Postprzez muszyniak » 23 sty 2015, o 09:49

Dobrze napisane, fakt takie biegające psy to zgroza i niebezpieczeństwo, gdyż który z nas przestał skupiać się w tym przypadku na jeździe a zajął się skupianiem nad tym aby uniknąć przypadkowego chłapnięcia. Gdy jest to mały psiak - nie ma strachu, gorzej gdy podbiega zwierz wielkości cielaka. Rowerzysta prawie w stanie zawałowym broni się jak może. A gdyby zacząć wozić gaz pieprzowy? ( na właściciela a dla psa pęto śląskiej) :-)
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: STREFA DOBREJ JAZDY!

Postprzez TUKAN74 » 23 sty 2015, o 20:42

Jak dasz psiakowi żreć to właśnie zachęcasz go do ponownego ataku, ponieważ kiełbasa albo cokolwiek co go zaabsorbuje smakowo lub zapachowo jest nagrodą.
Jeżeli zaś idzie o gabaryty psów to o 100% lepiej mieć do czynienia z dużym psem ponieważ duże rasy są generalnie dużo spokojniejsze i bardziej skore do zabaw niż do ataków natomiast małe psiaki nawet jak cie nie atakuje to stwarzają niebezpieczeństwo bo bardzo często "włażą" pod koła i to te tylne - uwierz mi żadna przyjemność jechać po psie.
Miałem raz taką akcję i nie wiedziałem z nerwów czy najpierw kopnąć psa by się od @!@$%#^$% od moich nogawek czy od razu obić "właściciela", który na ta bene miał jeszcze do mnie "si" za potracenie "kundla".
CYKLOZA 401 - nieuleczalny maniak rowerów wszelakich
Avatar użytkownika
TUKAN74
Czytelnik
 
Posty: 22
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 01:08
Wiek: 40
Lokalizacja: Krapkowice
Bike: ILLMATIC
Przejechałem (km): 0

Następna strona

Powrót do Rozmówki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości