Propozycje tras i ciekawych miejsc 2015

Hydepark -Codzienne o wszystkim

Propozycje tras i ciekawych miejsc 2015

Postprzez admin » 5 sty 2015, o 12:58

Witam,

Jest początek roku nie każdy aktywnie jeździ rowerem ale chyba większość już snuje jakieś plany rowerowe na ten rok ;) Dlatego myślę przyda się temat do wrzucania propozycji wycieczek i ciekawych miejsc do odwiedzenia w tym roku. Aby było to czytelne to w pierwszym poście będzie aktualna lista waszych propozycji i zawszę będzie można sobie zerknąć. Jednak proszę o nie zamieszczanie opisanych już tras z tematu "trasy rowerowe", ani nie opisywać już przejechanych do tego jest właśnie temat trasy rowerowe. W razie uwag i pytań proszę pisać.

Proszę o numerowanie swoich propozycji i kontynuować numerację z postu wyżej np.
1. Trasa Opole- Turawa
-Opis
2. ......
- Opis
Będzie łatwiej się w tym połapać i zgrupować.

Lista propozycji wycieczek rowerowych na 2015r.

...
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
Rejestrując się na forum uzyskujecie Państwo możliwość korzystania w pełni z możliwości forum, w tym możliwość wypowiadania się, komentowania , zakładania nowych tematów i wielu innych.
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 233
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 11:12
Wiek: 0
Lokalizacja:
Bike:

Re: Propozycje tras i ciekawych miejsc 2015

Postprzez Mirek » 12 sty 2015, o 08:56

1. Opole - Zalew Kluczbork
- Ostatnio przypadkiem trafiłem na info o tym zalewie, jest to chyba dość nowy obiekt. Można z tego całkiem nie zła leśna trasę zrobić, poniżej link do trasy z googla.

Dystans około 100km z Opola.

Trasa
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Propozycje tras i ciekawych miejsc 2015

Postprzez muszyniak » 12 sty 2015, o 11:39

Co prawda to nie moje plany, ale mooooże w przyszłości skuszę się. Zamieszcam ten wpis ze względu na podziw dla osób prowadzących stronę http://narowerze.net/
są tam opisy wraz z fotografiami tras które są rewelacyjne na tegoroczne wakacje, szczególnie ujęła mnie trasa po Bałkanach. Polecam no i może ktoś się skusi :-) pozdrawiam
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: Propozycje tras i ciekawych miejsc 2015

Postprzez Mirek » 2 lut 2015, o 14:48

Mnie jednak ciągnie do wody ;) i przy okazji szukania miejsc odpoczynku, znalazłem o to taki stawik w lesie, a dokładnie "Ptasi Staw"

Trasa Staniszcze Małych do tzw. Ptasiego Stawku nieopodal miejscowości Spórok

odległość od Opola około 30km

Przybliżony link do trasy

Znalazłem taki opis.
"Ptasi Stawek to urokliwe miejsce znajdujące się na skraju miejscowości Spórok na granicy lasu, gdzie można odpocząć przy drewnianych stołach i ławach. Przy sprzyjającej pogodzie świetnie tu wypoczniesz, możesz zabrać dzieci - są huśtawki, mostki przez wodę, miejsce na zorganizowanie kiełbaski z patyka, a dla ornitologów stanowisko obserwacji rozmaitych ptaków zlatujących się do leśnego wodopoju.
„Ptasi Stawek” powstał z zamulonego zbiornika wodnego na rzeczce Ptaszkówka-Cieńka. Do stawu dochodzi rzeczka, która wypływa ze źródeł znajdujących się nieopodal zbiornika. Drugie dojście to rów melioracyjny z obszarów leśnych. Dzięki pracy mieszkańców Spóroka i sponsorów, powstało tu miejsce rekreacji i wypoczynku. Uroczyste otwarcie i nadanie nazwy odbyło się 16 lipca 2000 roku. Dane stawku: Powierzchnia – 30m x 30m Głębokość – 1m / 2m Objętość – 900m3 – 1800m3 wody Stawek spełnia różne funkcje tj. retencyjne – w okresie roztopów wiosennych umożliwia regulację wody, przeciwpożarowe – służy do gaszenia pożarów jako zbiornik pożarowy oraz rekreacyjną – jako zielone miejsce odpoczynku, organizacja wielu imprez i spotkań towarzyskich."

Obrazek
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Propozycje tras i ciekawych miejsc 2015

Postprzez Mirek » 24 lut 2015, o 18:19

Tak przy okazji wyszukania fotek osuniętej drogi w graczach, trafiłem na kopalnie bazaltu w tej miejscowości. Wygląda całkiem nie źle.

Odległość od Opola około 35km.

Trasa

Obrazek
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Propozycje tras i ciekawych miejsc 2015

Postprzez zibi » 19 paź 2015, o 12:47

Trochę daleko ale fajny klimat - Pstrąże - miasto widmo

http://rowerem-za-grosze.blogspot.com/2 ... .html#more
zibi
Bywalec
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 wrz 2014, o 11:43
Wiek: 34
Lokalizacja: Opole
Bike:


Powrót do Rozmówki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron