Wymiana klocków (zacisk BL/BR-M445)

Porady jak zrobić, jak naprawić - gotowe poradniki

Wymiana klocków (zacisk BL/BR-M445)

Postprzez Mirek » 29 mar 2015, o 09:32

Wymiana klocków Kross hexagon V8, zacisk "BL/BR-M445"

Temat bardzo prosty, jedynie samo dobranie klocków do mojego zacisku było gorszę, w necie mało jest informacji na ten temat. Nawet na oryginalnym opakowaniu klocków nie ma wzmianki o moim zacisku. Pozostaję rozebranie i sprawdzenie oznaczenia klocków. Dlatego bardziej niż porada jest to info o dobraniu klocków do tego zacisku :)

Co nam będzie potrzebne:
- nowe klocki Shimano B01S "żywiczne" w komplecie jest blaszka i zabezpieczenie. Koszt w sklepie stacjonarnym około 25zł
- śrubokręt płaski
- kombinerki lub jakiś szczypce
- Coś do przemycia tarcz
- Szmatka

Tak wygadają nowe klocki.

Obrazek Obrazek

1. Zaczynamy od ściągnięcia koła i mamy taki widok jak na fotce:

Obrazek

2. Wyciągamy zabezpieczenie przez wyprostowanie rozgiętej części spinki szczypcami i wyciągamy od drugiej strony.

3. klocki nadal będą się dobrze trzymać, przesz rozpychająca je blaszkę. Tu po prostu wypychamy je w dół.

4. Zakładamy na nowe klocki blaszkę, tu nie da się pomylić i wygląda to tak:

Obrazek

taki zestaw należy jakoś wcisnąć z powrotem na miejsce, tu trzeba trochę pokombinować, bo będzie nam przeszkadzał tłoczek ale pod pewnym kontem wejdzie bez problemu. Można ewentualnie jakoś próbować wcisnąć tłoczek śrubokrętem.

5. Przed założeniem koła ja przemywam tarcze takim czymś, używamłem tego też w samochodzie.

Obrazek

6. Zakładanie koła - Niestety nowe klocki są większe i tarcza nie wejdzie, trzeba ją bardzo delikatnie rozsunąć od góry np. płaskim śrubokrętem tak aby tarcza się zmieściła.

Robota szybka i bez bolesna, ciężko chyba coś zepsuć, jedynie przestrzegam przed wciśnięciem hamulca bez tarczy. Opis może komuś się przyda ;)
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Wymiana klocków (zacisk BL/BR-M445)

Postprzez muszyniak » 29 mar 2015, o 16:51

świetny poradnik, czekam na więcej
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500


Powrót do Fachowcy- Porady (FAQ)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron