Jazda z "pulsometrem"

Jak trenować? co jeść? i się nie wykończyć:)

Jazda z "pulsometrem"

Postprzez Mirek » 9 mar 2015, o 21:04

Dziś zaliczyłem pierwsza jazdę z pulsometrem, jak na razie nie wiele mi to dało oprócz tego, że nie dostałem zawału.

Na dystansie około 30km (Opole-Turawa) puls utrzymywał się średnio na poziomie 160, tylko na początku było minimum 150 i max 166 ale wtedy to już dostawałem zadyszki :/ jednak trasa po pracy i zaraz po objedzie no i mamy marzec ;) wiem, że te wartości u każdego są indywidualne i nie ma co się porównywać. Coś tam poskrobałem w googlach o ustalaniu maksymalnego tętna i tak:

Sposób 1

max tętno = 220 - wiek


Sposób 2.

Kobiety: max tętno = 210 - 0.5 x wiek - 0.022 x waga
Mężczyźni:max tętno = 210 - 0.5 x wiek - 0.022 x waga + 4

Podsumowanie:
To co nam wyjdzie mnożymy przez odpowiedni procent.

50-65% max tętno - Regeneracja

65-75% max tętno - Poprawa Wytrzymałości

75-85% max tętno - Poprawa Siły

90% max tętno - tego chyba lepiej nie przekraczać ;)

Na odchudzanie dla ś.zaawansowanych tętno powinno być między 65-75%

Jedno co mi od razu się nasunęło, to odpowiedź dlaczego na rowerze się tak szybko nie chudnie :) w moim przypadku za bardzo cisnę :/ Temat jest trudny, a ja go opisałem tak ogólnie, chętnie poczytam wasze komentarze :) jak się dokształcę to opiszę.

Uwaga! Proszę nie brać tych wartości dosłownie i dopasowywać je indywidualnie, nie odpowiadam za skutki takich kombinacji, każdy robi to na własne ryzyko.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Jazda z "pulsometrem"

Postprzez Mirek » 16 mar 2015, o 09:03

W weekend wybrałem się na dłuższą trasę, pulsometr spisywał się poprawnie i nie zrywał połączenia. Tak naprawdę można dzięki niemu ustalić optymalny puls dla całej trasy, jednak jak ktoś już trochę jeździ to naturalnie ustala sobie swój rytm i mi się on idealnie pokrywał z zakresem pulsu przy jakim nie dostaje się zadyszki. Był moment gdzie zrównałem się z kolarzami i tu oprócz zadyszki, przystopowały mnie zbyt wysokie wartości :/ Jest to jednak jakiś parametr ograniczający aby sobie nie zrobić krzywdy ;)
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0


Powrót do Trening/Dieta/Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron