Kolana, wspomaganie, zapobieganie?

Jak trenować? co jeść? i się nie wykończyć:)

Kolana, wspomaganie, zapobieganie?

Postprzez Mirek » 18 sty 2015, o 12:23

Kolana, wspomaganie?
Powoli zbliża się sezon i tak myślę czy nie zacząć czasem brać już jakiegoś suplementu na kolana zanim zaczną już dostawać w kość :/ , ostatnio na koniec sezonu brałem colaflex. Z ulotki pamiętam, ze zalecają brać przynajmniej 2-3m-ce, co sądzicie? wspomagał się już ktoś czymś podobnym ?
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Kolana, wspomaganie, zapobieganie?

Postprzez muszyniak » 18 sty 2015, o 13:49

Witam, ja nie brałem żadnych suplementów. Czytałem o ustawieniu siodełka w poziomie (tył przód), co pomaga na kolana. Faktycznie, po odpowiednim ustawieniu ta dolegliwość ustąpiła. Ból kolana występował po dłuższym jeżdżeniu, wystarczyło przesunąć około półtorej centymetra. Oto pomocny link http://www.rowerowe-porady.pl/jak-ustaw ... w-rowerze/ powodzenia, oby pomogło.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: Kolana, wspomaganie, zapobieganie?

Postprzez Mirek » 18 sty 2015, o 14:54

Dzięki, już trochę przerabiałem ustawienia siodełka jednak muszę sprawdzić ten punkt:

"Następnym elementem jest ustawienie siodełka w poziomie (bliżej lub dalej od kierownicy). To nie mniej ważny krok, często pomijany przez rowerzystów. Aby poprawnie ustawić siodełko w poziomie, usiądź na siodełku, które jest już dobrze ustawione w pionie (można poprosić drugą osobę, by przytrzymała rower, lub oprzeć się np. o ścianę). Ustaw korby tak, by znajdowały się w poziomo, a stopy ułóż tak jak podczas normalnej jazdy (dobrze jest, gdy pedał naciska przednia część stopy). W takim ustawieniu linia poprowadzona w pionie od czubka kolana (tego, które jest bliżej kierownicy), powinna przejść przez środek pedału (najlepiej użyć do tego sznurka, z ciężarkiem przymocowanym na końcu). Wyraźne odchylenie od takiego ustawienia będzie skutkowało notorycznymi kontuzjami kolan oraz bólem nóg – nawet po krótkich trasach."

jednak chyba nie mam najgorzej ustawionego, bo spokojnie jeździłem wielogodzinne trasy jednak czasem miałem efekt "ciężkich kolan" na drugi dzień lub pojawiał się inny ból. Ale sprawdzę ten punkt.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Kolana, wspomaganie, zapobieganie?

Postprzez muszyniak » 18 sty 2015, o 22:31

Myślę że pomoże odpowiednie ustawienie. A jeżeli chodzi o specyfiki, staram się brać magnez. W tym przypadku minęły częste skurcze. Ponadto tak jak radzą wszelkie fora internetowe, ważna jest kadencja. Co staram się również przestrzegać. Lepiej jest więcej machać korbą w stosunku do jednostki czasu niż jechać na twardym przełożeniu i wolniej pedałować. Prędkość ta sama a obciążenie kolan i nóg mniejsze.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500


Powrót do Trening/Dieta/Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość