Power Bank co i jak?

Sprzęt, aplikacje itp.

Power Bank co i jak?

Postprzez Mirek » 3 lip 2015, o 10:40

Taki mały test chińczyków

Aktualnie posiadam 2 Power banki oba tanie i chińskie. Pierwszy to był test jak to wo gule ugryźć, drugi skusił mnie wielkością i ceną w Auchan za 20 zł. Oba bardzo mi się przydają na rowerze przy jeździe z włączona nawigacja.
W planie mam teraz kupienie czegoś większego co da rade naładować przynajmniej 2 razy telefon, macie jakieś propozycje? albo używa ktoś czegoś podobnego ?


1. No name 2600mAh cena na aukcjach około 10 zł :)

Wada:
- ten pomimo większej pojemności ładuję baterię 2000mA z około 10 do 50% i mniej ;)
- nie mieście się do skrzynki na listy trzeba dymać na pocztę :/

Zalety:
- czasem ratuję
- ma dołączony kabel USB

Obrazek

2. Omega OMPB20CCW - 2000mAh

Wady:
-Niestety baterię o takiej samej pojemności potrafi z 10% podładować do 70%, przy włączonym tel ale bez włączonego ekranu, GPS i WiFi. Nie testowałem ładowania przy wyłączonym telefonie.
- Brak kabla do ładowania urządzenia ( posiada jedynie zintegrowany do telefonu)

Zalety:
- Bardzo mały, płaski mniejszy niż tel.
- działa i radzi sobie lepiej niż 1.

Obrazek
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Power Bank co i jak?

Postprzez Mirek » 15 sie 2015, o 12:12

To raczej ostrzeżenie niż test, bo na aukcjach chyba nie można dostać nic co chociaż ma zbliżone parametry niż podawana. Sam przetestowałem 2 modele, oba to ściema.Pierwszy (8000mAh) nawet rozebrałem i w środku siedział akumulator 3.7V o pojemności 2700mAh według chińskiego producenta sprawdziłem po numerze seryjnym. Wszystkie zostały zwrócone do sprzedawcy, tu polecam przy zakupie wybierać aukcje z darmowym zwrotem. Poniżej parę fotek wnętrzności modelu 8000mAh.

Wszystkie podobne modele sprzedają się jak świeże bułeczki, dziwię się tylko czemu nikt nie wystawia negatywnych komentarzy.

3. Solarny power Bank (Solar Charger ) 8000mah około 50zł (chyba P1 lub T1) oraz 5000mah (YD-T011) około 70zł

Wady:
- Model 8000 naładował baterię 2000mAh od 10 do 75 %, w zestawie tylko karabińczyk oraz kabel USB
- Model 5000 naładował baterię 2000mAh od 5 do 85 % droższy, trochę lepiej wykonany i wyposażony w rożne adaptery. Troszkę lepsza bateria choć już nie zaglądałem do środka.
- 8 h ładowania w pełnym słońcu nie naładowało baterii choć w 25% wskaźnik nadal pokazywał rozładowaną baterie.
Zalety:
- brak odradzam zakup.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Model 5000
Obrazek
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Power Bank co i jak?

Postprzez muszyniak » 15 sie 2015, o 20:19

Ostatnio w lidlu sprzedawali jakis solarowy, hmmm czyzbyś go nabył? Bo mialem na niego ochote ale tak jakos nie kupilem.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: Power Bank co i jak?

Postprzez mlody » 19 sie 2015, o 19:54

muszyniak napisał(a):Ostatnio w lidlu sprzedawali jakis solarowy, hmmm czyzbyś go nabył? Bo mialem na niego ochote ale tak jakos nie kupilem.


Nie wiem czy to ten ale kiedyś czytałem, że te z biedronki i lidla nie polecają :/
mlody
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 18 wrz 2014, o 11:25
Wiek: 24
Lokalizacja: Opole
Bike: Merida

Re: Power Bank co i jak?

Postprzez Mirek » 21 sie 2015, o 21:30

muszyniak napisał(a):Ostatnio w lidlu sprzedawali jakis solarowy, hmmm czyzbyś go nabył? Bo mialem na niego ochote ale tak jakos nie kupilem.


szczerze nie kojarzę w tym roku solara w lidlu chyba coś mi umknęło :/
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Power Bank co i jak?

Postprzez zibi » 7 wrz 2015, o 18:37

widziałem ostatnio na TVN Turbo power bank na gaz :) a dokładnie "Kraftwerk" za 99 dolarów . Przykładowa stronka z opisem.

http://www.chip.pl/news/sprzet/gadzety/ ... werbanki-3
zibi
Bywalec
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 wrz 2014, o 11:43
Wiek: 34
Lokalizacja: Opole
Bike:


Powrót do GPS/Smartphone/Elektronika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron