Bagażnik do roweru?

Wszystkie dodatki do naszych rowerów

Bagażnik do roweru?

Postprzez Mirek » 25 mar 2015, o 15:17

Witam,
Rozwałkowuje temat bagażnik do mojego roweru "Kross hexagon V8" trochę poczytałem i podobno jest problem z rowerami MTB z hamulcami tarczowymi. Wiec tak poniżej fotki możliwych zaczepów:

Obrazek Obrazek

O tyle gdzie na górze jest do czego przykręcić, jest jeden otwór, który można wykorzystać i ewentualnie przykręcić przejściówkę typu C.

Obrazek

O tyle na dole dole zaczyna się problem z zaciskiem hamulca i tarcza, bo podobno przeszkadza. Same otwory montażowe są zagłębione poniżej ramy ale i tu prawdopodobnie jest rozwiązanie w postaci tulei i długiej śruby jak na fotce ( na aledrogo 30zł :) ) co ma chyba rozwiązać ten problem.

Obrazek

Wybrałem już 2 typu bagażników, 1 ma już przejściówkę typu C, drugi nie. W większości bagażniki maja już też regulację uchwytów na dole i górze.

http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-br- ... 51639.html

http://allegro.pl/aluminiowy-bagaznik-p ... 51834.html

Teraz pytanie, bo bagażnik ma być przeznaczony wyłącznie do sakw, a szczerze to mój ostatni bagażnik to był w składaku 25 lat temu. To proszę o jakieś rady czy uwagi co powinien mieć taki bagażnik? a może ktoś już montował jakiś do roweru MTB i może coś powiedzieć o problemach?
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Bagażnik do roweru?

Postprzez muszyniak » 25 mar 2015, o 15:58

Może to niewiele pomoże, ale od czegoś trzeba zacząć. Tutaj filmik gościa który na rowerze przejechał szmat świata, ja osobiście oglądam jego filmiki, szczególnie że niekiedy można podejrzeć porady dotyczące ekstremalnych wypraw https://www.youtube.com/watch?v=OiUDdOxmYv4 Powodzenia
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: Bagażnik do roweru?

Postprzez KoJoT » 25 mar 2015, o 19:56

Avatar użytkownika
KoJoT
Czytelnik
 
Posty: 14
Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 17:43
Wiek: 31
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross Hexagon V6

Re: Bagażnik do roweru?

Postprzez Mirek » 25 mar 2015, o 21:18

KoJoT napisał(a):Mirek a może takie rozwiązanie

http://allegro.pl/bagaznik-tylny-libert ... 09581.html


Ten może nie dać rady z sakwami i podobno ma tendencje do kiwania
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Bagażnik do roweru?

Postprzez Blue Jack » 25 mar 2015, o 23:25

Zagłębiłem się temat przeglądając strony pod hasłem:- "bagażnik do roweru górskiego pod hamulce tarczowe" i po przejrzeniu kilku wyszukanych - ten (kliknij w obrazek poniżej) moim zdaniem wydał mi się dość dobry i w dość rozsądnej cenie. (możesz mieć zdanie odmienne) ;-)

Obrazek
Więcej grzechów nie pamiętam.
Avatar użytkownika
Blue Jack
Początkujący pisarz
 
Posty: 304
Dołączył(a): 13 lis 2014, o 23:49
Wiek: 71
Lokalizacja: Opole
Bike: BiRiA Pro Sport 2
Przejechałem (km): 1905

Re: Bagażnik do roweru?

Postprzez Mirek » 26 mar 2015, o 08:27

Blue Jack napisał(a):Zagłębiłem się temat przeglądając strony pod hasłem:- "bagażnik do roweru górskiego pod hamulce tarczowe" i po przejrzeniu kilku wyszukanych - ten (kliknij w obrazek poniżej) moim zdaniem wydał mi się dość dobry i w dość rozsądnej cenie. (możesz mieć zdanie odmienne) ;-)


Dzięki, propozycja dobra i wydaję się solidny i bez jakiś przeróbek. Jedno mnie tylko zastanawia, to ta regulacja jego wysokości jest wykonana na pręcie i dokręcana dwoma śrubami, czy to się nie będzie obsuwać pod ciężarem? w innych jest płaskownik z otworami i tu jedynie może się coś wygiąć.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Bagażnik do roweru?

Postprzez zibi » 26 mar 2015, o 10:48

Widziałem kiedyś w sklepie bagażniki z już dospawanymi takimi tulejami ale nie pamiętam co to za model.
zibi
Bywalec
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 wrz 2014, o 11:43
Wiek: 34
Lokalizacja: Opole
Bike:

Re: Bagażnik do roweru?

Postprzez Mirek » 31 mar 2015, o 18:32

szukając opony zaliczyłem 4 sklepy + ten marketowy przy okazji pytając o parę pierdółek w tym bagażnik, tylko w 1 mieli jakiś, reszta nic. Zostaję szperanie w necie :/
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Bagażnik do roweru?

Postprzez Mirek » 28 sty 2016, o 12:10

Trwało to rok :) ale temat wyprawy odżył na dobre i dzięki uprzejmości Krzycha, dostałem bagażnik do przymiarki. Efekt na fotkach( nie przykręcony), jak widać na 1 fotce nie jest do końca tak różowo, nadal będzie trzeba pokombinować (będzie ciasno koło zacisku). Jednak dzięki w pełni regulowanym uchwytom, wykorzystam któryś z otworów montażowych w ramie (fotka 2) lub wykorzystam śrubę od zacisku hamulca.
Dodatkowo miałem obawy co do jakości samego bagażnika jednak jest on wykonany solidnie, blaszki regulowane są wykonane z dość grubej blachy.

Bagażniki są aktualnie w bardzo dobrej cenie około 50zł i idą na aledrgo jak świeże bułeczki.
http://allegro.pl/show_item.php?item=5217782594

Obrazek

Obrazek
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0


Powrót do Akcesoria rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron