POMPKA

Wszystkie dodatki do naszych rowerów

POMPKA

Postprzez muszyniak » 19 sty 2015, o 12:04

Kto by się spodziewał że zwykła pompka może przyczynić się do problemów których możemy doświadczyć na trasie. Dlatego pozwolę sobie rozpocząć następny temat, dotyczący niby tak prostego urządzenia. Czego wymagamy od tak prostej konstrukcji. Każdy mówi sobie, to nic skomplikowanego, wystarczy aby napompować koło. No właśnie, napompować. Czy każda pompka poradzi sobie z "dzisiejszymi" rowerami. Niektórzy sądzą że ten element wyposażenia może być pierwszym lepszym, marketowym produktem. Ja w swojej przygodzie rowerowej złudnie kupując tanie pompki zajechałem już trzy urządzenia tego typu zakupione gdzieś w markecie w cenie jednego solidnego piwa. Produkty te po kilkukrotnym użyciu rozsypały się lub nie były w stanie napompować koła do wymaganej wartości ciśnienia. A wartość odpowiedniego ciśnienia w oponie wiąże się z jakością jazdy. Dlatego proszę o wypowiedzi jakiej pompki używacie, czy spełnia Wasze wymagania, czy jest niezawodna. Ja ostatnio sprawiłem sobie pompkę niemieckiej firmy SKS - Injex Lite Zoom. Cena tego urządzenia, w porównaniu z jakością nie jest wygórowana, bez problemu osiąga ciśnienie 4 atm. Zawory na wentyl presty i samochodowy spełniają nasze oczekiwania. Ergonomiczna rączka bardzo pomaga w pompowaniu koła. Link do przykładowej stronki "z ceną" http://rowertour.com/sks-injex-lite-zoo ... erowa.html
Proszę o wypowiedzi i pozdrawiam.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: POMPKA

Postprzez zibi » 19 sty 2015, o 14:31

Ja posiadam jakieś marketowy wytwór, póki co to doraźnie spełnia moje oczekiwania.Nie pamiętam nazwy, ale wątpię, że dałby rade do 4 atmosfer :/
zibi
Bywalec
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 wrz 2014, o 11:43
Wiek: 34
Lokalizacja: Opole
Bike:


Powrót do Akcesoria rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości