BUTY SPD

Wszystkie dodatki do naszych rowerów

BUTY SPD

Postprzez muszyniak » 16 sty 2015, o 12:07

Witam wszystkich, temat może już oklepany- ale nie na tym forum
Czy jeździcie w butach SPD, jeżeli tak to jakich, jakie marki polecacie, co jest dobre i sprawdzone, ja dojrzewam do tego tematu, zastanawiam się nad kupnem butów bloków no i samych pedałów, szukam grzebię w necie i jedno wiem, jest to drogie, więc co na początek. Zachęcam do porad.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: BUTY SPD

Postprzez Mirek » 16 sty 2015, o 12:42

Osobiście nie używam i trudno mi powiedzieć z jednej strony koszt, z drugiej strony strach przed nie wypięciem się w porę i gleba. Jeżdżę czasem ze znajomym, który używa i raczej chwali ale zawsze jest jednak problem z szybkim wypięciem szczególnie z bardzo wolną jazda po górę w trudnym terenie np. Rychleby tam można orła wywinąć. Sam miałem takie sytuację wymagające bardzo szybkiego podparcia, gdyby nie zwykłe buty to gleba...ale to nie jest chyba reguła. Czytałem też, że nie jest to wcale takie dobre dla stawów.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: BUTY SPD

Postprzez mlody » 17 sty 2015, o 16:18

Ja nie używam, pewnie głównie przez koszty i nie miałem gdzie wypróbować :/
mlody
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 18 wrz 2014, o 11:25
Wiek: 24
Lokalizacja: Opole
Bike: Merida

Re: BUTY SPD

Postprzez zibi » 18 sty 2015, o 18:17

może by tak zrobić ankietę kto w ogóle używa SPD ;)
zibi
Bywalec
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 wrz 2014, o 11:43
Wiek: 34
Lokalizacja: Opole
Bike:

Re: BUTY SPD

Postprzez muszyniak » 18 sty 2015, o 22:37

Ja nie używam ale dojrzewam. Czas pokaże czy się przekonam. Jeżeli skuszę się, napisze jak było, jak przeżyłem ten hihi "pierwszy raz". Jeżeli chodzi o koszta-fakt buty drogie, ale ostatnio kumpel kupił w opolskim ciucholandzie firmowe buty w idealnym stanie za 20 zł tak tak nie pomyliłem się. Właściciel nie znał się na tym, i wystawił towar z 50 procentową zniżką. A że kosztowały 50 zł, więc cena wyjściowa wyszła 25 zeta. Nowe tej firmy w sklepie stoją za około 300 zł. Więc panowie, podkasać rękawy i jazda na miasto szlakiem opolskich ciucholandów.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: BUTY SPD

Postprzez KoJoT » 20 sty 2015, o 21:21

Na SPD jeżdżę już trzy lata i nigdy nie wrócę do zwykłych pedałów. W rowerze którym jeżdżę po mieście i po lasach mam buty shimano SH-MO64 i do tego pedały shimano PD-M324. Pedały te maja zapięcie SPD z jednej strony a z drugiej są zwykłymi pedałami z prosta podstawa i można w nich jeździć w zwykłych butach. Te rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze też podczas wolnych podjazdów o których pisze Mirek, wypinam wtedy buty z zapięcia, stawiam noge na płaskiej stronie pedała i jadę dalej. Na początku też miałem strach, że w trudnej sytuacji nie wypnę się na czas i będzie gleba lub jakieś zderzenie, ale nic takiego się nie stało. Każde pedały mają regulacje siły wypięcia i na początku ustawia się je bardzo delikatnie i z czasem podkręca siłe wypięcia. Po kilku jazdach zapominamy o strachu i wypinamy się z pedałów automatycznie i bez problemowo.

W rowerze szosowym mam buty shimano SH-R088 i bardzo sobie je chwale.

Buty i pedały to jednak są koszta, ale nie kupujemy tego sprzętu na rok, tylko na lat wiec koszta te po rozłożeniu na kilka lat są niskie.

Zaletą SPD jest też lepsze przeniesienie siły nogi na korbę, nie ma możliwości ześliźnięcia się nogi z pedałów co przy szybkiej jeździe w terenie naprawdę się przydaje. Dodatkowo dzieki SPD zawsze mamy nogę w jednym stałej pozycji.
Avatar użytkownika
KoJoT
Czytelnik
 
Posty: 14
Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 17:43
Wiek: 31
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross Hexagon V6

Re: BUTY SPD

Postprzez muszyniak » 20 sty 2015, o 22:42

Witam. I to podsumowanie KoJoT-a przekonuje mnie do tego rodzaju sprzętu. Myślę że przed ostrym rozpoczęciem sezonu zakupie buty SPD. Jeżdżę trochę po szosie , trochę w terenie. Już parę razy przekonałem się jak człowiek pokrywa się gęsią skórką ze strachu jak w terenie przy szybkiej jeździe (jak na te warunki) nagle noga się ześlizguje po przejechaniu jakiegoś korzenia, dziury czy coś w tym rodzaju. Jedynie tak jak wspomniałeś mam stracha przed szybkim wypięciem, nie wiem czy zdążę, wiem że jest regulacja, ciekaw jestem czy nauka pozostawi na mych nogach jakieś ślady :-)
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: BUTY SPD

Postprzez KoJoT » 20 sty 2015, o 22:49

Ja nie zaliczyłem gleby na starcie. Technike wypinania trenowałem w domu na sucho oparty o ścianę, kilka minut przed pierwszą jazdą.

I jeszcze jedna moja uwaga, zbliżając się do skrzyżowania, świateł lub miejsca w którym może być potrzebne nagłe zatrzymanie zawsze dojeżdżam z wypiętą jedna nogą :-)
Avatar użytkownika
KoJoT
Czytelnik
 
Posty: 14
Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 17:43
Wiek: 31
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross Hexagon V6

Re: BUTY SPD

Postprzez muszyniak » 20 sty 2015, o 23:11

Dzięki za info, będę brał twoje porady pod uwagę przy nauce. O butach SPD dużo czytałem w necie, o ustawieniu bloków i samych pedałów, wiedzę jako taką posiadam, ale dzięki, szczególnie że niektóre najprostsze informacje są najtrafniejsze. O tych nikt nie pisał a to się rozumie samo przez sie. Pozdrawiam
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: BUTY SPD

Postprzez osapowski » 14 kwi 2015, o 10:26

Najlepsze będą od shimano :) Są jeszcze inne systemy zatrzaskowe, ale jak wszędzie najlepszy będzie protoplasta, a i inne są trudniej dostępne, więc problem producenta masz z głowy. Co do modelu to zależy ile jesteś w stanie wydać. Ja jeżdżę sobie w takich butach ***reklama ale chodziło o SH-M065*** tyle, że zapłaciłem mniej, gdyż kupiłem używki od kuzyna. Jako, że jestem świeżo po zmianie, mogę ci powiedzieć, że jeździ się dużo lepiej, na dłuższych trasach najlepiej czuć różnicę :)
osapowski
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 10:08
Wiek: 25
Lokalizacja: Opole/Malina
Bike:

Następna strona

Powrót do Akcesoria rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron