BUTY SPD

Wszystkie dodatki do naszych rowerów

Re: BUTY SPD

Postprzez muszyniak » 14 kwi 2015, o 21:24

dokładnie dzisiaj je trzymałem w rękach w jednym ze sklepów opolskich - cena 315zł masakra, na necie tańsze. Na razie dojrzewam do butów SPD, chodź ostatnio po leśnych szaleństwach i paru hopkach jak mi się noga zsunęła z pedała, było gorąco. Więc jestem coraz bliżej tej decyzji. Dzięki za radę.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: BUTY SPD

Postprzez zibi » 23 cze 2015, o 20:56

w Lidlu pojawiły się m buty SPD w mega cenie :) co myślicie ?

http://gazetka.lidl.pl/a8cda3ee-41e5-4e ... 230a6/#/34
zibi
Bywalec
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 wrz 2014, o 11:43
Wiek: 34
Lokalizacja: Opole
Bike:

Re: BUTY SPD

Postprzez Mirek » 2 lip 2015, o 16:09

zibi napisał(a):w Lidlu pojawiły się m buty SPD w mega cenie :) co myślicie ?

http://gazetka.lidl.pl/a8cda3ee-41e5-4e ... 230a6/#/34


Byłem widziałem i mi się nie podobają, strasznie plastikowe błyszcza się jak lakierki :) ale o dziwo została 1 para ;)
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: BUTY SPD

Postprzez muszyniak » 3 lip 2015, o 08:47

Też je oglądałem, nie pasują jakoś do roweru :-) są takie zbyt sztywne i plastikowe (jak wspomniał Mirek), ale zakupiłem kurtkę i koszulkę.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: BUTY SPD

Postprzez Blue Jack » 3 lip 2015, o 09:28

I ja też je oglądałem. Było parę wersji kolorystycznej. Te szare z wierzchu jeszcze jako tako wyglądały, lecz nie na tyle zachęcająco by mogły mnie skusić. Poza tym wybór rozmiarów był żenujący. Po południu byłem w Lidlu w Krapkowicach, tam może bym coś w moim rozmiarze dobrał, ale z kolei kolorystycznie jak dla mnie to katastrofa. Ale kto wie, może o to to teraz chodzi, tylko ja stary tego pojąc nie mogę. :D.
Natomiast nie robił bym zarzutu, że te buty są sztywne, bo zdaje się, że oto w nich chodzi by ustabilizować i usztywnić stopę naciskającą na platformę.

Ale w sumie poczyniłem zakup dwóch par koszulek i spodenek i jedna parę rękawiczek. ;)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Avatar użytkownika
Blue Jack
Początkujący pisarz
 
Posty: 304
Dołączył(a): 13 lis 2014, o 23:49
Wiek: 71
Lokalizacja: Opole
Bike: BiRiA Pro Sport 2
Przejechałem (km): 1905

Re: BUTY SPD

Postprzez muszyniak » 11 sie 2015, o 22:14

Witam wszystkich. No i stało się, dojrzałem do SPD. Zakupiłem buty od kumpla, w bardzo dobrym stanie, czyste, odgrzybione :-). Wręcz idealne. Na pierwszy rzut oka nawet nie nosiły zbyt wielkich cech użytkowania. Są to buty firmy Adidas model El Moro mid. Sztywna podeszwa, trwałe, pozwalające na w miarę normalne chodzenie gdy zachodzi taka potrzeba, bloki po zamontowaniu posiadają sporą regulację i są schowane w protektorze, co nie utrudnia w trafieniu w pedał. W tym samym dniu poleciałem, baaa pofrunąłem do sklepu gdzie zakupiłem nówki pedały spd shimano 520. Pedały w znośnej cenie, dobre w czyszczeniu, posiadają regulację wypięcia. Po zamontowaniu zaczęły się treningi na sucho w ogrodzie. Nauka wypinania i wpinania. Krótkie odcinki w celu przyzwyczajenia się do jazdy w SPD. Zniecierpliwiony w Niedzielę pojechałem z kolega w lasy turawskie celem wypróbowania tego zakupu. Powiem tak, jazda całkiem inna niż w zwykłych butach, poczułem co to znaczy pedałowanie z jednoczesnym ciągnięciem pedału przy powrocie nogi. Osiągnięcie prędkości z wyższej półki wydawało się łatwiejsze, podjazdy z tym wspomaganiem - "bajka". Polecam wszystkim, nawet wertepy nie były w stanie zrzucić moich stóp z pedałów :-) "bo stanowiły jedność. Ale, hmm i tutaj powiem wprost - panowie - jedna ważna rzecz. Nigdy nie można zapomnieć podczas zatrzymywania się że jesteśmy wpięci. Zaliczyłem dwie gleby, pierwsza niegroźna. Z własnej głupoty wypiąłem lewą nogę a rower przechylił się na prawo- i bęc. Druga poważniejsza, dobrze że się skończyła tylko strachem i obitą klatką piersiową. Dobrze że żebra wytrzymały- co prawda teraz żartuję ale wówczas nie było mi do śmiechu. Po prostu w momencie gwałtownego hamowania zapomniałem że mam SPD. Pomimo tego polecam. Z tym systemem poznajemy całkiem inną jazdę rowerem. Ten system uczy rozwagi i uważnej przemyślanej jazdy. Z czasem człowiek wytworzy odruch wypinania butów w ekstremalnych momentach. Zresztą każdy musi na początku płacić frycowe. W SPD jeżdżę nadal, na pewno bardziej uważnie z rozmysłem i wolniej. Powiem tak, warte są zakupu i zasmakowania innej techniki jazdy. Pozdrawiam.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500

Re: BUTY SPD

Postprzez Mirek » 29 mar 2016, o 18:16

Dziś skusiłem się na buty SPD ale z lidla :) o niebo lepsze niż w zeszłym roku ale nie było łatwo je zdobyć, po pracy zajechałem koło okrąglaka i było kiepsko z rozmiarami, w domu okazały się ciut za duże, no to na rower i dopiero w 3 lidlu były w moim rozmiarze. Na razie przejażdżka na zwykłym pedałach, bo do nich też są przystosowane ale .... ocenę zostawię sobie jak więcej pojeżdżę.

PS. Jakby ktoś potrzebował to mam jeszcze rozmiar 43 do jutra do 15 bo wracają do sklepu.

Obrazek
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Poprzednia strona

Powrót do Akcesoria rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron