Bike Maraton Zdzieszowice 9.05.2015

Wszystko na temat zorganizowanych imprez

Bike Maraton Zdzieszowice 9.05.2015

Postprzez admin » 24 kwi 2015, o 10:41

Bike Maraton Zdzieszowice 9.05.2015

*08.05.2015 (piątek) dzień przed startem

godz. 16.00 – 21.00 rejestracja zawodników, wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów
godz. 16.00 – 21.00 centrum informacji
godz. 17.00 zbiórka chętnych zawodników, samodzielny objazd trasy (bez przewodnika)

*09.05.2015 (sobota) dzień startu

godz. 08.00 – 10.30 rejestracja zawodników, wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów
godz. 10.00 – 11.00 przyjmowanie zapisów do wyścigów dla dzieci (namiot Dzieci )

godz. 10.30 ustawianie zawodników w sektorach startowych
godz. 11.00 start GIGA, MEGA i MINI Maratonu
godz. 11.15 start wyścigi dla dzieci

rozpoczęcie ceremonii wręczania nagród :

ok. godz. 13.00 Dziecięcy Bike Maraton
ok. godz. 14.00 MINI Bike Maraton
ok. godz. 15.00 MEGA Bike Maraton
ok. godz. 16.00 GIGA Bike Maraton, Drużynowa i Rodzinna
ok. godz. 16.30 TOMBOLA losowanie nagród wśród uczestników
godz. 17.00 zamknięcie tras Bike Maratonu na wszystkich dystansach

*Biuro Zawodów – Bike Maraton Zdzieszowice ( biuro, start, meta)

ul. Korfantego, Plac Zabaw i Wypoczynku

*Terenowe biuro zawodów prowadzi zapisy i rejestrację na miejscu w dniach :

08.05.2015 (piątek) godz. 16.00 – 21.00
09.05.2015 (sobota) godz. 8.00 – 10.30

Całe info na stronie organizatora:
http://bikemaraton.com.pl/maratony/zdzieszowice/cos/


Jeszcze nie oficjalna trasa 2015, ślady GPS oraz mapa:

Mini
Kod: Zaznacz cały
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=yuygfeidjorxakgz

Mega
Kod: Zaznacz cały
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=utxvkarfrnzvsndu
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
Rejestrując się na forum uzyskujecie Państwo możliwość korzystania w pełni z możliwości forum, w tym możliwość wypowiadania się, komentowania , zakładania nowych tematów i wielu innych.
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 233
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 11:12
Wiek: 0
Lokalizacja:
Bike:

Re: Bike Maraton Zdzieszowice 9.05.2015

Postprzez Mirek » 24 kwi 2015, o 11:43

Ktoś chętny? jeszcze na 10 dni przed starem opłata wynosi 60 zł , później rośnie 70, 80. Ja sobie wgrałem ślady do endomondo i wypróbuje może mini jutro :) jakby ktoś był chętny na objazd do zapraszam.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Bike Maraton Zdzieszowice 9.05.2015

Postprzez Mirek » 28 kwi 2015, o 11:35

stało się ... zarejestrowany, kasa przelana nie ma już odwrotu :DD czekam jeszcze na zaksięgowanie kasy.
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Bike Maraton Zdzieszowice 9.05.2015

Postprzez zibi » 28 kwi 2015, o 19:51

Mirek napisał(a):stało się ... zarejestrowany, kasa przelana nie ma już odwrotu :DD czekam jeszcze na zaksięgowanie kasy.


Brawo :DD czekamy na relacje ;)
zibi
Bywalec
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 wrz 2014, o 11:43
Wiek: 34
Lokalizacja: Opole
Bike:

Re: Bike Maraton Zdzieszowice 9.05.2015

Postprzez Mirek » 3 maja 2015, o 09:32

Zrobiłem częściowy objazd ale zacząłem od startu w Zdzieszowicach, gdzie czekało mnie około 30min niezłego podjazdu na sam górę. To pewnie wykończy większość takich jak ja :/ później trochę zjazdu w stronę amfiteatru i koniec fajnej trasy. Dalej miałem wrażenie, że ciągle jest pod górę, są miejsca, że nie opłaca się walczyć z górą tylko lepiej zejść, a zjazdy nie pozwalały na rozpędzenie, bo trzeba uważać po czym się jedzie. Tak w skrócie to trasa jest trudna, kamienista, pełna dziur i niespodzianek strach będzie jechać w grupie, jak jeszcze popada to czarno to widzę... błotne lodowisko, gleby, krew, krzyki itp. :DD

Ps. nie wiem jaką role w przygotowaniu trasy ma organizator ale tu poza wytyczeniem nie jest zrobione nic :/
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Bike Maraton Zdzieszowice 9.05.2015

Postprzez zibi » 4 maja 2015, o 09:00

Mirek napisał(a):Ps. nie wiem jaką role w przygotowaniu trasy ma organizator ale tu poza wytyczeniem nie jest zrobione nic :/


Nie ta trasa i nie ta ranga zawodów, niestety taki kraj i taki mamy klimat :)
zibi
Bywalec
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 wrz 2014, o 11:43
Wiek: 34
Lokalizacja: Opole
Bike:

Re: Bike Maraton Zdzieszowice 9.05.2015

Postprzez Mirek » 8 maja 2015, o 19:54

Dzisiejsze fotki z przygotowań do Bike Maratonu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wszystkie fotki:
Kod: Zaznacz cały
[url]https://plus.google.com/u/0/photos/105325357626406730691/albums/6146556308311313729[/url]
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Bike Maraton Zdzieszowice 9.05.2015

Postprzez Mirek » 11 maja 2015, o 08:55

Bike Maraton za nami…

… zaczęło się dzień wcześniej, bo pojechałem odebrać pakiet startowy (nr. Startowy, chip, kupon na pasta party, skarpetki :) ) widząc po zdjęciach z innych edycji co się dzieje, to wolałem nie stać w kolejce 2h.

Rano wyjazd z Opola około 9, przed 10 byłem na miejscu, ruchem kierowała już policja oraz obsługa, która kierowała nas na parkingi o miejsce było trudno ale dało się znaleźć. Na parkingach dało się już poczuć atmosferę imprezy, widząc setki przygotowujących się rowerzystów. Na miejscu startu była już scena, grała muzyczka, piwko, jedzonko itp. Można było tez za darmo uzupełnić bidony izotonikami ( chyba 3 smaki były) Ja dołączyłem do rozgrzewających się już rowerzystów w parku jak i na podjeździe w stronę Anki.

Około 10.30 pierwsi zawodnicy ustawiali się już na starcie, podzielonych na 7 sektorów ( według ostatnich wyników), w 7 byli również startujący po raz pierwszy i ja :) Z początku myślałem co to za różnica co za sektor, jak i tak każdy posiada indywidualny chip do mierzenia czasu.

O 11 wystartował pierwszy sektor i tak co około 1 min kolejne, od samego początku tłok niesamowity po chwili zaczął się długi i stromy podjazd po górę, gdzie na wysokości zjeżdżalni i parku był jeszcze większy i tu pierwsi pchali rowery :/ ja dzielnie po górę. Od schodów kościoła zaczął się dość ostry asfaltowy zjazd w stronę amfiteatru i można było w już kogoś wyprzedzić :)

Za amfiteatrem, wjeżdżaliśmy już w las, a raczej staliśmy bo się zrobił korek! Tak było przewężenie na szerokość 1 roweru i trzeba było się jakość wcisnąć. Od tego momentu jechaliśmy opona w oponę, jak tylko było trochę szerzej to rura i zaraz drift do zakrętu. Trwało to może 2 minuty i co znów korek! Bo jak jeden zaczął pchać rower pod górę to blokował wszystkich i tak grzecznie wszyscy pchali te rowery, takie sceny się jeszcze powtarzały.

W takim o to wężyku jechaliśmy jeden za drugim, czasem udało się na wariata gdzieś wyprzedzić ale trwało to około godziny i aż do momentu rozjazdu mini na mega/giga, gdzie ku mojemu zdziwieniu praktycznie wszyscy przede mną jechali na mini(taki urok 7 sektora). To sobie pomyślałem, dziękuje za taka jazdę i jadę na pewno na mega ( plan był taki, że jak deszcz, błoto to mini). Od momentu rozjazdu na widoku miałem może 5 rowerów i zero zatorów, pchania roweru tylko sama przyjemność jazdy.

No może nie do końca, bo po przejechaniu autostrady, zaczął się zjazd z dużymi luźnymi kamieniami, później błotnista wydeptana ścieżka na szerokość 2 butów, gdzie chwila nie uwagi i się leży. Małe wciągające błotko było na całej trasie, które trochę utrudniało jazdę, po najechaniu na nie rower się przyklejał do podłoża efekt „kapcia” lub ciągniętej przyczepy. Były też przeprawy przez cos co nie zaliczył bym do kategorii niczego oraz kompletnie ubłocony i zalany odcinek. Po przejechaniu 30km był 2 bufet z którego skorzystałem, uzupełnili mi bidon, banan i ciacho.

Ogólnie gdyby nie zatory, kupa ludzi i kompletnie rozjechane i niebezpieczne mini ścieżki to było by naprawdę super, a tak to ok.
Na mecie było już kupę ludzi oraz mega kolejka do pasta party ( trochę makaronu polane sosem pomidorowym) kolejka na 2h ( opinii negatywnych o tym było pełno) oraz darmowy bufet z owocami i napojami izotonicznymi można było pić i jeść do woli bez kolejek :) . Odbyło się tez losowanie nagród dla wszystkich uczestników, warunek wypełnić otrzymany kupon o nr. startowym, nagrody bardzo średnie.

Przejechałem dystans „Mega” i zająłem miejsce 271 w swoje kategorii wiekowej oraz 695 open, gdzie samo dojechanie było już sukcesem, po drodze mijałem wielu którym się nie udało oraz 2 karetki i coś w stylu „GOPR” którzy przedzierali się pod górę na sygnale. Jednak widząc tych „zawodowców”, kluby sponsorowane przez wszystkim nam znane firmy oraz wszystkie te „dopalacze” wyrzucane w strefie zrzutu ( ja zjadłem batona przed startem ;) ), wypasione rowery ,wiem, ze nie jest to impreza typowo dla amatorów a chyba taka miała być idea. Zawodowcy wyrabiają licencje kolarską i mają swoje zawody, chyba, że się mylę. Tylko kogo można nazwać już mianem „zawodowca”?

Pozostała jeszcze kwestia niezgodności czasu przejazdu oficjalnego, a moim własny, mierzonym przez endomondo, licznik oraz stoper w pulsometrze. Wynika to chyba, z tego, że czas był mierzony od startu równo dla wszystkich a nie od momentu przekroczenia startu, bo po to chyba każdy otrzymał swój chip.

Co by nie było to oceniam ta imprezę bardzo pozytywnie i zdobyte tam pierwsze doświadczenie.

Poniżej fotki około 200.
Kod: Zaznacz cały
https://plus.google.com/photos/105325357626406730691/albums/6146556308311313729


oraz ślad gps „mega”
Kod: Zaznacz cały
http://app.endomondo.com/workouts/519059690/17676020
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Bike Maraton Zdzieszowice 9.05.2015

Postprzez muszyniak » 11 maja 2015, o 09:09

Super, najwazniejsze jest to ze skonczyles na kolach a nie jak wiekszosc odpadla. Ja pojechalem tam w niedziele, potwierdzam blotko niesamowite i slisko. Roweru nie moglem eozpoznac, mycie i czyszczenie po powrocie do domu 3 godziny. Jeszcze raz gratulacje.
muszyniak
Początkujący pisarz
 
Posty: 328
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 10:39
Wiek: 46
Lokalizacja: Opole
Bike: Scott
Przejechałem (km): 1500


Powrót do Zawody/imprezy cykliczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron