Pętla Turawska (około 60km)

Sprawdzone i polecane trasy rowerowe

Pętla Turawska (około 60km)

Postprzez Mirek » 21 paź 2014, o 12:00

Niedziela ładna, to zaliczył tak na spokojnie swoja stara trasę wokół jeziora dużego w Turawie. Główny cel to przegląd opolskich jezior i stawów, a można ich spokojnie odwiedzić około 10.

Początek jak zwykle z Opola około godziny 10 przez Turawa Park, Niwki, Szczedrzyk, Biestrzynnik tu mała pętla wokół jeziora i z powrotem, fajną trasą w stronę Rzędowa. Dalej małe odbicie w prawo i lasem w stronę stawów hodowlanych, później Osowiec i kacze doły. Powrót w stronę elektrowni i wzdłuż jeziora dużego do j.średniego i standardowo przez Niwki do Opola. Jedyny czynny sklep oprócz barów to w centrum Turawy.

Od rana mijałem dużo biegaczy, kijki, grzybiarzy w lesie co chwile ktoś był, barze w Niwkach rowerzyści, nad j.średnik u Janka jeszcze więcej rowerzystów, jak w czerwcu. Jedynie co mnie wkurzało to puszczane luzem psy w lesie, ale o tym nie w tym temacie.

taki mały offtopic.
Wędkarzy oprócz jeziora dużego to mało, ale na dużym to chyba sezon szczupakowo-sandaczowy w pełni. W wodzie widać było duże boje, każdy na żywca łapał, za to łódek co najmniej kilkanaście. Chyba trzeba by się wybrać coś porzucać.

dystans około 63 Km
czas 2:50h

Poniżej trasa o raz klika fotek.

https://www.endomondo.com/workouts/423627199/17676020

Woda z Turawy zielona, że można nią chyba ściany malować.

Obrazek
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Pętla Turawska (około 60km)

Postprzez zibi » 21 paź 2014, o 15:35

trasa to klasyka Turawskich lasów ale nie zwracałem uwagi ile tu faktycznie jest jezior :o
zibi
Bywalec
 
Posty: 132
Dołączył(a): 27 wrz 2014, o 11:43
Wiek: 34
Lokalizacja: Opole
Bike:


Powrót do Trasy rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości