Opole-> Anka->K-Koźle_CROSS DUATHLON (130km)

Sprawdzone i polecane trasy rowerowe

Opole-> Anka->K-Koźle_CROSS DUATHLON (130km)

Postprzez Mirek » 13 paź 2014, o 11:21

Niedzielny wybór trasy miał początek już w sobotę, kiedy po zbadaniu leśnych ścieżek(Turawa) czy nie ma za dużo błota. Padło pomysł na dalsza trasę, a dokładnie Kędzierzyn- Koźle, przy okazji organizowanych tam zawadach CROSS DUATHLONU, nie byłem nie widziałem to pojechałem:)
Po sobotnim zakrapianym meczu trasę musiałem troszkę zmodyfikować, czy aby nie padnę gdzieś po drodze, więc pojechałem najpierw na Górę Św. Anny.

Start z Opola około 10 i moja standardowa trasa na Lędziny, Suchy Bór, Falmirowice, Kosorowice, Kamień Śląski w tych okolicach spotkałem Opolska grupę "rajder"- Pozdrowienia, dalej już niebieskim szlakiem prosto na Ankę. Tam po uzupełnieniu płynów w lokalnym likwidowanym sklepiku, ( info od właścicielki), którego wspierałem,a nic poza wodą nie mieli, zakupiłem resztę u konkurencji. Chwila odpoczynku, pogoda ładna to decyzja jadę dalej. Szybkie ustawienia trasy w tel. i w drogę szybkim zjazdem w stronę Zdzieszowic, co do prędkości to auta mi tu przeszkadzały :D. Na skrzyżowaniu drogi leśnej z już "leśnym asfaltem " w lewo, dalej to już pola, lasy i zanikający GPS, który dostarczał mi atrakcji.

Po dojechaniu na miejsce imprezy w sercu Kędzierzyna-Koźla, organizatorzy byli już rozłożeniu, muzyczka grała, trasa przygotowana, oznaczona. Puchary czekały ale było jeszcze trochę czasu do startu, to sobie myślę przejadę sobie ta trasę i zobaczymy co oferuje. Rychleby to nie były, trasa dość łatwa, dość sporo korzeni drzew, jeden nie do podjechania wjazd i szybki długi zjazd, trochę wąskich przejazdów. Ogólnie tylko pozazdrościć takiego obiektu w mieście, organizacyjnie wszystko ok.

Nie czekając już na rozpoczęcie, ruszyłem w stronę Opola, a dokładniej naszej Górki. Po drodze przed Anką, ponownie spotkałem grupę "Rajder", mega zbieg czasu i drogi. Długi podjazd asfaltem na górę tylko przeciąłem i do lasu, dalej to już jak znikający GPS mnie prowadził, większość leśnych skrzyżowań to na czuja przejeżdżałem, widziałem tylko, ze mam się kierować na kamień Śląski. Do tego nie uzupełniłem płynów, nie miałem nic do zjedzenia i zaczął mnie brać kryzys(7 godzin od śniadania), później żałowałem, że nie wjechałem ponownie do kamienia. Na całej trasie z Koźla do Opola nie było, żadnego otwartego sklepu :facepalm: moją ulubioną leśną ścieżka, między Kosorowicami a Maliną leciałem na pół gwizdka, już chciałem pytać ludzi czy mi jakiegoś batona nie odsprzedadzą :lol: Pierwszy sklep, był otwarty dopiero w Grodzicach(5 min do zamknięcia) wpadłem po czekoladę, fantę i wtryniłem wszystko, bo bym nie dojechał.

W sumie trasa wyszła około 130km w czasie 5:40h, z czego spaliłem 3,5l i dwa batony, czekolade. Bogatszy o kolejne doświadczenie czyli zawsze miej przy sobie coś na ząb.

Kilka fotek.

Obrazek

ślad GPS.

http://app.endomondo.com/workouts/423627199/17676020

Forum rowerowe opole
*** ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA FORUM ***
LINK DO REJESTRACJI
Avatar użytkownika
Mirek
Aktywny
 
Posty: 893
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 11:48
Wiek: 37
Lokalizacja: Opole
Bike: Kross hexagon v8
Przejechałem (km): 0

Re: Opole-> Anka->K-Koźle_CROSS DUATHLON (130km)

Postprzez mlody » 13 paź 2014, o 16:36

nie zła trasa, wczoraj o tej imprezie w TVP opole mówili.
mlody
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 18 wrz 2014, o 11:25
Wiek: 24
Lokalizacja: Opole
Bike: Merida

Re: Opole-> Anka->K-Koźle_CROSS DUATHLON (130km)

Postprzez Agus » 13 paź 2014, o 17:25

Myślałam że tylko ja potrafię zjeść całą czekoladę na raz ... :/
Agus
Czytelnik
 
Posty: 44
Dołączył(a): 5 wrz 2014, o 19:24
Wiek: 0
Lokalizacja: Opole
Bike: kross
Przejechałem (km): 300


Powrót do Trasy rowerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron